Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 02 styczeń 2021

- Może właśnie powinniśmy sobie zdać sprawę, że Kościół nie będzie tak powszechny, jak nam się wydawało – przewiduje ks. dr Marcin Jiers, rzecznik Diecezji Bydgoskiej, w wywiadzie, udzielonym przed świętami lokalnej Gazecie Wyborczej. Oceny przez niego wyrażone, dla wielu ludzi Kościoła mogą okazać się dużym szokiem.

Opublikowano w Bydgoszcz

2 stycznia 1939 roku zmarł Roman Dmowski – założyciel Komitetu Narodowego na zachodzie, współtwórca Błękitnej Armii, który wraz z Ignacym Janem Paderewskim w imieniu Polski sygnował Traktat Wersalski, na mocy którego Bydgoszcz wróciła do Polski. Bydgoszcz na pewno ma co zawdzięczać Dmowskiemu, choć jako bydgoszczanie nie do końca o tym pamiętamy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Okres świąteczno-noworoczny przyniósł liczbowo widoczne spadki nowych zakażeń na COVID-19, ale jak podkreślają najważniejsi polscy epidemiolodzy, te dane mogą zakłamywać rzeczywistość, mieliśmy bowiem dużo dni wolnych, przez co rzadziej kontaktowaliśmy się z lekarzami, co przekłada się na spadek liczby testów. Realnie sytuację będziemy mogli ocenić zatem dopiero po przyszłym tygodniu.

Opublikowano w Magazyn

Od czwartku 31 grudnia przejezdny jest odcinek drogi ekspresowej S-5 Białe Błota – Tryszczyn, który wraz z oddanym dokładnie rok wcześniej odcinek Tryszczyn – Aleksandrowo pozwala tranzytowi pomiędzy Trójmiastem i Poznaniem ominąć całkowicie wjazd do Bydgoszczy. Dopiero w dni robocze będziemy mogli zauważyć na ile to poprawi funkcjonowanie ruchu w samej Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

1 stycznia przed południem bydgoscy wioślarze z RTW Lotto Bydgostii, najlepszego klubu w Polsce, co roku odbywają noworoczny trening na Brdzie. Tak samo było w piątek, pokazując, iż jest to świętość, której nie powstrzyma nawet epidemia.

Opublikowano w Sport

W lutym 2019 roku Koleje Dolnośląskie zamówiły w PESA Bydgoszcz 5 pojazdów elektrycznych Elf2, które mogą jednorazowo zabrać na swój pokład 536 pasażerów (z tego 246 na miejscach siedzących) i jeżeli infrastruktura na to pozwala rozpędzić się do prędkości 160 km/h. Przed końcem 2020 roku przekazano do Poznania kolejne Elfy2.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu