Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Lisim Ogonie bez korków, węzeł Pawlówek niedokończony – pierwsze wrażenia po otwarciu S-5

W Lisim Ogonie bez korków, węzeł Pawlówek niedokończony – pierwsze wrażenia po otwarciu S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 styczeń 2021 13:10

Od czwartku 31 grudnia przejezdny jest odcinek drogi ekspresowej S-5 Białe Błota – Tryszczyn, który wraz z oddanym dokładnie rok wcześniej odcinek Tryszczyn – Aleksandrowo pozwala tranzytowi pomiędzy Trójmiastem i Poznaniem ominąć całkowicie wjazd do Bydgoszczy. Dopiero w dni robocze będziemy mogli zauważyć na ile to poprawi funkcjonowanie ruchu w samej Bydgoszczy.

 

Węzeł w Lisim Ogonie – wzdłuż ulicy Nakielskiej, nie jest może zbyt okazały, ale dzięki poprowadzeniu S-5 na wiadukcie nad Nakielską, ten punkt stał się bezkolizyjny. Wcześniej w tym miejscu była sygnalizacja świetlna, przez co niekiedy się korkowało. Teraz tego problemu nie ma, zachowano również możliwość wjazdu z Nakielskiej na S-5 oraz zjazdu.

 

Jeżeli chodzi o węzeł Pawłówek, będzie on w przyszłości odgrywał ważną rolę, bowiem będzie zarówno elementem drogi S-5 i S-10 w kierunku na Szczecin. Obecnie chcąc jechać z kierunku Białych Błot na Szczecin, musimy jeszcze zjeżdżać na Bydgoszcz – kierunku Osowej Góry – i na wysokości karczmy nawrócić na tymczasowym rondzie w kierunku zachodnim. Taka organizacja może wywoływać pewne uciążliwości. Póki co jednak prace na tym odcinku nie zostały zakończone, data 31 grudnia to tylko dzień oddania inwestycji (nieukończonej) do użytku.

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

Szczepienia-papież

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Na razie realizuje się ,,pozytywniejszy” scenariusz dotyczący IV fali

  Przed tygodniem informowaliśmy o scenariuszach przebiegu IV fali COVID-19 w Polsce, które opracowała instytucja związana z Uniwersytetem Warszawskim. Opracowano kilka scenariuszy zależnych od tego jaka będzie faktyczna immunizacja wśród Polaków. Ostatni tydzień pokazuje, że jak na razie spełnia się ten bardziej optymistyczny scenariusz dla wyższej odporności zbiorowej Polaków.

  Etykiety: covid19
 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu