Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 08 luty 2016

Wydłużenie Trasy Uniwersyteckiej od ulicy Wojska Polskiego do al. Jana Pawła II ma być jedną z większych inwestycji najbliższych lat w Bydgoszczy. Przedsiębiorca który ma zostać wywłaszczony gotowy jest toczyć wieloletnie spory z miastem nawet przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w Strasburgu. Na razie nie zanosi się, aby sprawa zakończyła się polubownie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek wizytę w Budapeszcie odbyła premier Polski Beata Szydło. Dla relacji polsko-węgierskich było to na pewno ważne wydarzenie, w szczególności, że w ostatnim czasie oba kraje mówią podobnym językiem. Przywódcy oby państw rozmawiali m.in. o współpracy gospodarczej i zagrożeniach jakie niesie nielegalna imigracja.

Opublikowano w Magyar Hirek
poniedziałek, 08 luty 2016 19:50

Budowa obwodnicy Inowrocławia z lotu ptaka

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prezentuje film z drona, który przedstawia zaawansowanie prac nad budową obwodnicy Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 08 luty 2016 19:44

Polski handel obawia się nowego podatku

Podatek obrotowy miał być skutecznym orężem polskiego rządu przeciwko zagranicznym sieciom handlowym, które zaniżają w świetle prawa swoje dochody. Pojawia się wiele głosów, iż tacy potentaci jak Biedronka sobie poradzą, gorzej wyglądać będą już szanse sieci z polskim kapitałem.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 08 luty 2016 18:59

Drzwi zewnętrzne – na co zwrócić uwagę?

Drzwi do domu stanowią niezbędny element wyposażenia i pełnią wiele funkcji. Przede wszystkim chronią przed wtargnięciem do domu nieproszonych gości. Zapewniają ponadto ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi - wiatrem, deszczem i promieniami słonecznymi. Wpływają również na wyciszenie mieszkania i stanowią wizytówkę całego domu. Warto się wobec tego dobrze zastanowić nad ich wyborem. Powinny być nie tylko estetyczne, ale też solidne i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Jaki materiał będzie najlepszy?

Opublikowano w Polecane

W poniedziałek prezydent Rafał Bruski spotkał się z bydgoskimi posłami. Termin spotkania okazał się nieco niefortunny, gdyż frekwencja nie była zbyt wysoka. Rozmawiano przede wszystkim o drodze ekspresowej S-10, poruszono jednak również inne ważne dla Bydgoszczy tematy.

Opublikowano w Bydgoszcz

GDDKiA unieważniła przetarg na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla budowy drogi S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń. Oficjalnym powodem są wyższe oferty od środków zagospodarowanych na ten cel, poseł Paweł Olszewski atakuje rząd, nazywając tę decyzję polityczną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od wielu miesięcy toczy się dyskusja na temat lokalizacji multimodalnego węzła portowego. Przeglądając naukowy artykuł przemawiający za Otorowem w Solcu Kujawskim nie zauważymy argumentów hydrologicznych, odnieść można natomiast, iż głównym założeniem jest polityka Zarządu Województwa w Toruniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu