Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 04 luty 2016

Zdaniem radnego Rafała Piaseckiego jeżeli współpraca bydgosko-toruńska się nie poprawi, to być może dojdzie do rozpadu województwa, co z punktu widzenia Bydgoszczy nie musi być złym rozwiązaniem. Radny za trudne relacje wini toruńskich polityków.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Bydgoszczy od wielu lat mówi się, iż Toruń jest faworyzowany przy podziale funduszy unijnych. Podobną rzecz powoli zaczynają dostrzegać samorządowcy z Włocławka, co dla Torunia nie jest dobrą zapowiedzią. Bez miasta z Kujaw Wschodnich, siła polityczna Torunia znacznie może osłabnąć.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 04 luty 2016 21:19

Walentynki z HIP-HOP-em

Centrum Kultury i Sportu ,,Ziemowit” w Kruszwicy serdecznie zaprasza na koncert ,,Walentynki z Hip-Hopem”. 13 lutego br. w sali przy ul. Niepodległości 43 wystąpi zespół Rasmentalism.

Opublikowano w Kruszwica

Na zaproszenie organizującego się Komitetu Obrony Demokracji w Inowrocławiu gościł były poseł Ryszard Kalisz. Krytykował on rząd Prawa i Sprawiedliwości, iż nie słucha obywateli i jest zależny od emocji Jarosława Kaczyńskiego, który nie ponosi tak naprawdę za decyzję rządu odpowiedzialności.

Opublikowano w Inowrocław

Poseł Krzysztof Brejza informuje, iż Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jeszcze w lutym, wystosuje zaproszenie dla przedsiębiorców, do składania ofert dla budowy odcinka obwodnicy Inowrocławia pomiędzy węzłami Latkowo i Sławęcinek.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 04 luty 2016 18:09

Światowy Dzień Walki z Rakiem

Od 2000 roku dzień 4 lutego obchodzony jest jako Światowy Dzień Walki z Rakiem. Narodowy Fundusz Zdrowia z tej okazji zachęcał dzisiaj mieszkańców naszego województwa do korzystania z badań profilaktycznych.

Opublikowano w Regionalne

W IV kwartale 2017 roku zakończyć ma się budowa krytego lodowiska przy hali Łuczcznika. Ruszyła już procedura przetargowa, został opracowany również projekt. Prezydent Rafał Bruski jednoznacznie wyjaśnia, iż dla niego priorytetem jest zastosowanie rekreacyjne.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 04 luty 2016 07:33

Nie ma winnego upadku Zachemu

Czy za upadkiem bydgoskiego Zachemu stoją istoty pozaziemskie? - związkowcy z NSZZ ,,Solidarność” tymi żartobliwymi słowami komentują decyzję prokuratury o umorzeniu postępowania. Sprawa jest jednak poważna, gdyż na przełomie 2012 i 2013 roku pracę straciło koło tysiąca osób.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu