Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczBudowa kolei do Koronowa i Sośna znalazła się na zakręcie

Budowa kolei do Koronowa i Sośna znalazła się na zakręcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo poniedziałek, 30 sierpień 2021 10:24

Listopad zbliża się nieubłaganie, stąd też czasu na opracowanie studium ekonomicznego, aby znaleźć się na liście rankingowej programu Kolej Plus coraz mniej. W lipcu informowaliśmy o otwarciu ofert dla koncepcji budowy linii kolejowej z Bydgoszczy do Koronowa, następnie Sośna i Więcborka, wraz z modernizacją linii nr 281 z Więcborka do Chojnic. Przetargu nie można rozstrzygnąć z powodu braku montażu finansowego.

 

Najtańsza oferta jaka pojawiła się w tym postępowaniu opiewa na blisko 800 tys. zł, brak zainteresowania początkowo zainteresowanych mniejszych gmin oraz powiatów bydgoskiego i sępoleńskiego partycypacją sprawia, że nie można zlecić wykonania tego studium.

 

W koronowskim magistrackie, który jest liderem tego projektu dowiadujemy się, że około 240 tys. zł zadeklarowało Województwo Kujawsko-Pomorskie, po blisko 60 tys. zł miasta Bydgoszcz i Chojnice. Zakładając, że Koronowo dołoży kolejne kilkadziesiąt tysięcy, jest to póki co jedynie połowa montażu.

 

Program Kolej Plus zakłada dofinansowanie z budżetu państwa 85% wartości zadania inwestycyjnego. Lista rankingowa projektów, które będą dofinansowane powstanie w oparciu o wstępne studia, które zaitesowane samorządy muszą opracować w swoim zakresie.

 

Wstępnie do programu Kolej Plus zgłoszono w naszym województwie też inne projekty, chociażby skomunikowanie Żnina z Szubinem i Bydgoszczą oraz w innym wariancie z Inowrocławiem. Wszystkiego koncepcje poza koronowską zostały jednak porzucone.

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
  • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

    Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

  • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

    Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu