Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczBudowa kolei do Koronowa i Sośna znalazła się na zakręcie

Budowa kolei do Koronowa i Sośna znalazła się na zakręcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo poniedziałek, 30 sierpień 2021 10:24

Listopad zbliża się nieubłaganie, stąd też czasu na opracowanie studium ekonomicznego, aby znaleźć się na liście rankingowej programu Kolej Plus coraz mniej. W lipcu informowaliśmy o otwarciu ofert dla koncepcji budowy linii kolejowej z Bydgoszczy do Koronowa, następnie Sośna i Więcborka, wraz z modernizacją linii nr 281 z Więcborka do Chojnic. Przetargu nie można rozstrzygnąć z powodu braku montażu finansowego.

 

Najtańsza oferta jaka pojawiła się w tym postępowaniu opiewa na blisko 800 tys. zł, brak zainteresowania początkowo zainteresowanych mniejszych gmin oraz powiatów bydgoskiego i sępoleńskiego partycypacją sprawia, że nie można zlecić wykonania tego studium.

 

W koronowskim magistrackie, który jest liderem tego projektu dowiadujemy się, że około 240 tys. zł zadeklarowało Województwo Kujawsko-Pomorskie, po blisko 60 tys. zł miasta Bydgoszcz i Chojnice. Zakładając, że Koronowo dołoży kolejne kilkadziesiąt tysięcy, jest to póki co jedynie połowa montażu.

 

Program Kolej Plus zakłada dofinansowanie z budżetu państwa 85% wartości zadania inwestycyjnego. Lista rankingowa projektów, które będą dofinansowane powstanie w oparciu o wstępne studia, które zaitesowane samorządy muszą opracować w swoim zakresie.

 

Wstępnie do programu Kolej Plus zgłoszono w naszym województwie też inne projekty, chociażby skomunikowanie Żnina z Szubinem i Bydgoszczą oraz w innym wariancie z Inowrocławiem. Wszystkiego koncepcje poza koronowską zostały jednak porzucone.

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejm nie był wstanie przyjąć rezolucji uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm

   

  Sytuacja przynajmniej zaskakująca, a na pewno wizerunkowo uderzająca w Sejm jako izbę miała miejsce w czwartek w Sejmie RP. Tego dnia Sejm miał przyjąć stanowisko, w którym stwierdza Rosję za państwo wspierające terroryzm, jak czytamy w projekcie uchwał – Sejm RP stwierdza, że Federacja Rosyjska systematycznie narusza prawa człowieka, prawo międzynarodowe oraz Kartę Narodów Zjednoczonych (..) Dokonuje (…) zbrodni wojennych i ludobójstw, podejmuje wrogie działania gospodarcze, w szczególności w sferze energetyki.

  Etykiety: Sejm RP
 • Ponad pięciokrotny spadek w listopadzie liczby zakażeń na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  650 zakażeń potwierdzono zakażeń COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przez okres października. Dane z uwagi na mniejsze testowanie mogą być zaniżone, ale widać jest pięciokrotny spadek wykrytych przypadków w stosunku do października, co pokazuje, że raczej w te święta COVID-19 nie powinien być większym problemem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu