Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 26 luty 2024

Zależne od Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu bydgoskie Collegium Medicum od wielu lat chciało utworzyć w Bydgoszczy stomatologię – nowy wydział to w praktyce rozwój dla uczelni. Temat odżył kilka tygodni temu, a jutro może zapaść ważna decyzja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Trudno byłoby, w przypadku wizyty ministra odpowiedzialnego za szkolnictwo wyższe Dariusza Wieczorka nie poruszyć obaw jakie pojawiły się wokół wydziału lekarskiego, jaki planuje uruchomić już na jesień Politechnika Bydgoska. Dziennikarze nie musieli jednak o to pytać, bowiem minister Wieczorek sam uznał, że warto o tym powiedzieć.

Opublikowano w Bydgoszcz

W maju przypadnie 20.rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, na koncert nie trzeba będzie jednak czekać aż tak długo, bowiem odbędzie się on 7 marca na Hali Widowiskowo-Sportowej – jakby nie patrzeć w trakcie kampanii wyborczej.

Opublikowano w Inowrocław

Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Opublikowano w Regionalne

Politechnika Bydgoska należała do uczelni, na których poprzedni szef resortu odpowiedzialnego za szkolnictwo wyższe gościł najczęściej. Po zmianie rządu, nowy minister Dariusz Wieczorek odwiedził tę uczelnie jako jedną z pierwszych, a okazją do wizyty była rozbudowa bazy sportowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dla prof. Jacka Woźnego to ostatnie tygodnie w roli rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, którym jest od 2016 roku. Dwie czteroletnie kadencję to jednak maksimum jakie pozwala na pełnienie funkcji rektora, dlatego nie może on ubiegać się już o kolejne lata. Przed tygodniem prof. Woźny był obecny na konferencji popierającej kandydaturę Rafała Bruskiego na prezydenta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30