Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 22 maj 2024

Przy ulicy Fordońskiej 30, dawnej siedzibie spółdzielni niewidomych ,,Gryf” rozpoczęła się budowa salonu samochodowe marki Porsche, zaliczanej raczej do tych najbardziej luksusowych. Jak się okazuje w dalszej przeszłości mieścił się tam cmentarz, o którym w praktyce zapomnieliśmy. Grupa aktywistów reprezentujące różne środowiska chcą, aby na obszarze dawnego cmentarza pojawił się teren zielony i tablica pamiątkowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tymi słowami niemiecki generał Norbert Wagner, będący dowódcą Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy rozpoczął obchody 20-lecia tej jednostki. Później był pokaz musztry paradnej, po czym na Wyspie Młyńskiej rozpoczął się piknik rodzinny, niestety gdy zaczynała się część nieoficjalna, piknikowa nie dopisała aura, przynosząc burze i silne opady deszczu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

Opublikowano w Regionalne

Nie będzie to kwotowo jeden z większych projektów PKP PLK realizowany z Krajowego Programu Odbudowy, ale mogący przynieść kilka minut oszczędności podróżnym przemieszczającym się między Inowrocławiem i Toruniem. PKP PLK podpisało umowę z wykonawcą na modernizację systemu sterownia ruchem na linii nr 353 pomiędzy Toruniem i Inowrocławiem.

Opublikowano w Inowrocław

Mowa jedynie o gościach zagranicznych – w 2023 roku według danych GUS w Bydgoszczy gościło 31,9 tys. turystów zagranicznych, to o prawie 7 tys. więcej niż w 2022 roku, ale do prawie 42 tys. z 2019 roku wciąż daleko, choć ostatnie lata rok do roku odnotowujemy pokaźne wzrosty. Samo zmierzenie liczby turystów nie jest łatwe, bo nie ma narzędzi, aby każdego zliczyć – możemy jednak sytuację oceniać w oparciu o udzielane noclegi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komitet Obrony Demokracji powstał w 2015 roku jako sprzeciw wobec działań rządów Prawa i Sprawiedliwości, które zdaniem osób zaangażowanych w KOD były niedemokratyczne i prowadziły Polskę w kierunku państw autorytarnych. Przez blisko 9 lat KOD działał też aktywnie w województwie kujawsko-pomorskim organizując szereg manifestacji i innych organizacji. W weekend doszło do wyboru nowych władz regionalnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30