Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 20 wrzesień 2022
środa, 21 wrzesień 2022 00:05

RyanAir ogłasza nowy kierunek dla Bydgoszczy

Od 31 października irlandzkie linie lotnicze RyanAir chcą uruchomić nową trasę Bydgoszcz – Bristol. Bristol to 460 tys. miasto w południowo-zachodniej Anglii położone przy ujściu rzeki Avon. Dzisiaj to szóste największe miasto w Anglii, przed rewolucją przemysłową było to jednak drugie największe miasto. Wspieranie lotnictwa to ważna gałąź rozwoju gospodarki tego miasta, od października z tego miasta będzie można polecieć do Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

– W związku m.in. z wojną w Ukrainie i kryzysem energetycznym widzimy, że mieszkańcy mocno wstrzymują się z decyzjami o zainwestowaniu w wymianę ogrzewania – mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska z Urzędu Miasta Wrocławia. Jak wskazuje, w miejskim programie dopłat do wymiany tzw. kopciuchów wpłynęło dotąd raptem ok. 600 wniosków. Rok temu na tym samym etapie było ich dwukrotnie więcej. Mieszkańców odstrasza też inflacja i rosnące ceny usług wymiany źródła ogrzewania, przez co koszt takiej inwestycji ciągle rośnie.

Opublikowano w Regionalne

Podobnie jak inne przedsiębiorstwa ogrodnicze, komercyjna produkcja pieczarek jest wysoce pracochłonna. Praca stanowi jedną trzecią całkowitych kosztów produkcji pieczarkarni. Hodowcy grzybów stoją przed ciągłym wyzwaniem, jakim jest rekrutacja i utrzymanie personelu do zbioru ich plonów. 

Opublikowano w Polecane

We wtorek w Berlinie rozpoczęły się pierwsze po pandemii targi kolejowe InnoTrans, dość silnym polskim akcentem na tym wydarzeniu była wspólna prezentacja PESA Bydgoszcz i PKN Orlen, na którą przybył do stolicy Niemiec polski minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 20 wrzesień 2022 12:07

WOŚP wyróżnia inowrocławian

Dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka to już 30 lat, nie mogło by ono jednak dojść do takiego poziomu bez zaangażowania Polaków. Na 30-lecie WOŚP wyróżnia najbardziej aktywne sztaby, wśród nic znalazł się sztab nr 5467 działający przy Inowrocławskim Centrum Kultury.

Opublikowano w Inowrocław

Blisko 5-6-krotnie więcej płacić musiałaby Bydgoszcz oraz gminy ościenne za energię elektryczną m.in. do oświetlenia ulic czy zasilania tramwajów. - wynikło z ofert złożonych przez Enea w przetargu na cały 2023 rok. Wzrost jest dla samorządowców zaskakujący, ostatecznie postanowiono ten przetarg unieważnić. Prezydent Rafał Bruski piszę do ministra aktywów Jacka Sasina z prośbą o nadzór na tego typu postępowaniami.

Opublikowano w Bydgoszcz

10 października w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się II edycja Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku organizowane przez Nowy Bursztynowy Szlak. Temat przewodni ,,Łącząc Bałtyk z Adriatykiem” ma na celu pokazać potencjał Bydgoskiego Węzła Logistycznego w korytarzu Bałtyk – Adriatyk, czyli jako logistycznego łącznika polskich portów morskich w Gdańsku, w Gdyni, w Świnoujściu, w Szczecinie oraz w Elblągu z adriatyckimi portami m.in. Koprem, Triestem, Wenecją i Rawenną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

    Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

  • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

    25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu