Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 11 wrzesień 2022

W Bydgoszczy tematem numer jeden ostatnich miesięcy są obawy przed pomysłem konsolidacji szpitali uniwersyteckich, u której podstaw leży ich ujemny wynik finansowy, kilka dni temu wicedyrektor inowrocławskiego szpitala na Radzie Powiatu mówił, że jest ciężko i placówka spodziewa się 15 mln straty w 2022 roku. Podobne problemy są w niemal każdym szpitalu, jednocześnie rosną koszty szpitali.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnich latach w Bydgoszczy znacznie wzrosła infrastruktura rowerowa, w szczególności widać to w centrum miasta, gdzie na rondach i kluczowych ulicach pojawiła się infrastruktura rowerowa, niekiedy są też przejazdy bez sygnalizacji świetlnej (obok przejść dla pieszych). Jeszcze kilka miesięcy temu na takich przejazdach to rowerzyści mieli pierwszeństwo...

Opublikowano w Bydgoszcz

System parkingów Park&Ride ruszyć miał we wrześniu, kilka dni temu pojawił się komunikat, że będzie to październik, ale raczej to opóźnienie nie powinno nikogo martwić, bowiem po sąsiedzku na parkingu piętrowym w ramach podstrefy C mamy sporo wolnych miejsc, natomiast na osiedlach parkingi, które dzisiaj są w jakimś stopniu zapełniane (chociażby w czasie nabożeństw w parafii św. Antoniego), po uruchomieniu szlabanów i opłat mogą stać się puste.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

    Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

  • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

    25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu