Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPO jeszcze bardziej się umocniło w Bydgoszczy. PiS wyraźnie straciło

PO jeszcze bardziej się umocniło w Bydgoszczy. PiS wyraźnie straciło

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 październik 2023 21:57

Jak spojrzymy na wyniki wyborów tylko na terenie Miasta Bydgoszczy to mamy zdecydowane zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej, na która zagłosowało 74,6 tys. bydgoszczan, co dało prawie 40% poparcia w mieście. To najwyższy wynik tego środowiska politycznego od 2007 roku, wówczas w mieście PO uzyskała prawie 90 tys. głosów i 50% ogólnego poparcia.

Gdy w 2015 roku PiS szedł po władzę w Bydgoszczy PO uzyskała niecałe 50 tys. głosów i blisko 33% głosów, PiS miał jednak wynik niewiele gorszy bo 29,88% przy ponad 45 tys. głosów. W 2019 roku wyniki wydawały się jeszcze bardziej zbliżone, bo było to 34,7% do 31,9%. - dlatego 39,4% do 25,7% pokazuje, że PiS za pół roku w wyborach samorządowych specjalnie na dzisiaj nie ma czego szukać w tym mieście.

 

Trzecia Droga w Bydgoszczy uzyskała 14,2%, a Nowa Lewica 12,2% - znacznie więcej niż średnia Lewicy dla kraju oraz okręgu bydgoskiego. Słabiej wypadła zaś Konfederacja – w Bydgoszczy to już tylko 5,8%.

 

TOP5 wyników indywidualnych w Bydgoszczy:
1. Krzysztof Brejza 33,4 tys. KO
2. Paweł Olszewski 20 tys. KO
3. Łukasz Schreiber 17 tys. PiS
4. Norbert Pietrykowski 14,1 tys. Trzecia Droga
5. Krzysztof Gawkowski 10 tys. Nowa Lewica

Kolejny wynik miał Włodzisław Giziński z listy KO

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu