Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 14 czerwiec 2016
środa, 15 czerwiec 2016 00:44

Jutro prelekcja na temat rzezi wołyńskiej

Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego ,,Grota” zaprasza na spotkanie ze Stanisławem Srokowskim, który w czwartek przybliży temat rzezi Polaków na Wołyniu. Stanisław Srokowski miał swój wkład przy powstającym filmie Wojciecha Smarzowskiego poświęconego mordowaniu Polaków na Wołyniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Aktywiści Jobbiku zorganizowali w ubiegłym tygodniu na Placu Bohaterów w Budapeszcie happening, którym chcieli wyrazić swoje emocje wobec podpisane 4 czerwca 1920 roku traktatu z Trianon (pałac we francuskim Wersalu). Traktat oznaczał w praktyce rozbiór Węgier.

Opublikowano w Magyar Hirek

W sobotę i niedziele na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu odbywały się Dni Inowrocławia. Jak wynika z szacunków ratusza – imprezę odwiedziło około 25 tysięcy osób. Doszło zatem do pobicia rekordu frekwencji z lat poprzednich.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 14 czerwiec 2016 13:53

Ciech SA na temat rozmów z PKN Orlen

W związku z publikacją w Gazecie Polskiej Codziennie, do której nawiązywaliśmy w ubiegłym tygodniu, oświadczenie wydało CIECH Soda Polska S.A. Spółka potwierdza, iż trwają rozmowy na temat sprzedaży fragmentów rurociągów, które zaliczone są do gwarantującej bezpieczeństwo państwa infrastruktury krytycznej.

Opublikowano w Inowrocław

Na początku kwietnia odbyło się I czytanie obywatelskiego projektu ustawy dotyczącego utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Zdecydowano wówczas, że dalsze prace nad projektem będą toczone w dwóch komisjach sejmowych. Postanowiliśmy ustalić, kiedy można spodziewać wydania opinii przez komisje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z jednej strony mamy zapowiedzi ministra Mariusza Błaszczaka, że związki metropolitalne w formie zaproponowanej przez poprzedni rząd nie powstaną. Ministerstwo Rozwoju z kolei utrzymuje pogląd, iż w planowaniu przestrzennym należy uwzględnić współpracę Torunia z Bydgoszczą w ramach jednego związku metropolitalnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek wyjazdowe posiedzenie odbywała Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, w bydgoskim schronisku dla zwierząt. Wszyscy niemalże byli zgodni co do tego, że funkcjonuje ono w trudnych warunkach i miasto powinno podjąć działania inwestycyjne w celu poprawy warunków przebywania zwierząt oraz prowadzącego nad nimi opiekę personelu. Nerwowo zrobiło się, gdy jeden z radnych chciał przejść do konkretnych deklaracji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31