Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 25 wrzesień 2014

Posłanka Anna Bańkowska w czasie trwającego obecnie posiedzenia Sejmu zadawała pytania odnośnie problemów jakie ma miasto Bydgoszcz z zanieczyszczonymi terenami po Zachemie. Przedstawiciel Ministerstwa Środowiska przyznał, że problem ten jest mój doskonale znany, ale na tę chwilę nie był wstanie wskazać kto zapłaci za rekultywację tych terenów i czy Bydgoszcz nie zostanie sama z tym problemem ekologicznym.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 25 wrzesień 2014 18:20

W Ciech udało się wypracować porozumienie

W zakładach należących do grupy kapitałowej Ciech w Inowrocławiu i Janikowie nie ma być zwolnień – tak przynajmniej zawarto w porozumieniu zawartym z przedstawicielami związków zawodowych. Jego podpisanie oznacza koniec sporu pomiędzy Ciech i pracownikami, którzy sprzeciwiali się polityce ograniczania zatrudnienia.

Opublikowano w Inowrocław

Były poseł Grzegorz Gruszka nie kryje oburzenia tym co się działo w środę na obradach Rady Miasta, gdy przybyli na nie nieumundurowani funkcjonariusze policji, którzy prowadzili w trakcie ich trwania czynności operacyjne, w tym nagrywali uczestników sesji. Oczekuje on wyjaśnień w tej sprawie od komendanta i prezydenta Rafała Bruskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W opinii Krzysztofa Rytela z Centrum Zrównoważonego Transportu tzw. plan transportowy, który ma w najbliższy poniedziałek przegłosować Sejmik, nie rozwiąże problemów komunikacyjnych kujawsko-pomorskiego, a będzie tylko realizacją interesu przewoźników autobusowych.

Opublikowano w Regionalne

Politycy SLD zarzucają prezydentowi Rafałowi Bruskiemu, że miasto nie ma przygotowanych projektów pod rozdanie unijne 2014-2020, co w rezultacie może doprowadzić do sytuacji, że bydgoskie koncepcje będą przegrywać z toruńskimi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Naukowcy z UTP pod przewodnictwem prof. Szczuraszka opracowali budzący obecnie duże kontrowersje plan transportowy dla województwa kujawsko-pomorskiego. Są oni jednak także autorami studium transportowego dla miasta Bydgoszczy. Ich dzieło spotkało się wczoraj w czasie obrad Rady Miasta z krytyką przewodniczącego Romana Jasiakiewicza.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czasie obrad sesji Rady Miasta wiceprzewodnicząca Anna Mackiewicz pytała prezesa MWiK oraz prezydentów kto jest w końcu właścicielem wodociągu, który dostarcza wodę mieszkańcom osiedla Łęgnowo – Wieś. Okazało się, że rozstrzygnięcie tej kwestii to bardzo skomplikowana sprawa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30