Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 24 wrzesień 2014
środa, 24 wrzesień 2014 20:11

Zawisza Pucharu Polski nie obroni

Już w 1/32 finału Pucharu Polski swój udział w rozgrywkach zakończyli piłkarze Zawiszy Bydgoszcz, którzy na swoim stadionie ulegli Podbeskidziu Bielsko-Biała. Mecz ten obejrzało około 500 widzów.

Opublikowano w Sport

Jak informuje Express Inowrocławski w jednym z inowrocławskich liceów w ubiegłą środę, czyli w 75 rocznicę ataku Związku Radzieckiego na broniącą się przed nazistami Polskę, uczniowie otrzymali zadanie nauczenia się hymnu Rosji.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek Sejmik zajmie się tzw. planem transportowym, czyli dokumentem, który ma uporządkować funkcjonowanie komunikacji zbiorowej w kujawsko-pomorskim. Radny miejski Jacek Olech w liście otwartym apeluje do radnej sejmikowej Elżbiety Piniewskiej o wprowadzenie poprawek do dokumentu lub głosowaniem za jego odrzucenie, gdyż przyjęcie planu w zaproponowanym przez marszałka kształcie pozbawi Inowrocław marzeń na wiele lat o BIT City.

Opublikowano w Inowrocław

Wzmocnienie polskiej rodzinny oraz obronności naszego kraju – to zdaniem nowego marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego oraz prezydenta Bronisława Komorowskiego priorytety dla polityki Polski. Był on jedynym kandydatem zgłoszonym na tę funkcję.

Opublikowano w Regionalne
środa, 24 wrzesień 2014 18:14

Marian Rejewski patronem 2015 roku

Rada Miasta Bydgoszczy jednogłośnie zdecydowała o ustanowieniu roku 2015 w Bydgoszczy pod patronatem Mariana Rejewskiego. Gdyby ten wybitny polski kryptograf żył, to obchodziłby 110 rocznicę urodzin.

Opublikowano w Bydgoszcz

W chwili obecnej trwają negocjacje kształtu Kontraktu Terytorialnego pomiędzy władzami kujawsko-pomorskimi i Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju. Dokument ten będzie niezwykle ważny, gdyż decydować będzie o tym na jakie inwestycje będą finansowane przez administrację rządową w województwie i Bydgoszczy. Konsultacje tego dokumentu wewnątrz kujawsko-pomorskiego toczyły się tak szybko, że bydgoscy radni miejscy byli zdziwieni, że tak naprawdę nie wiedzieli o co Bydgoszcz zabiegała.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wydawać by się mogło, że rozstrzygnięcie sytuacji konfliktowej pomiędzy Stowarzyszeniem Piłkarskim ,,Zawisza” a zarządcą obiektów sportowych przy ulicy Gdańskiej CWZS ,,Zawisza” jest banalne, gdyż przez dłuższą część dnia boiska stoją puste. Dość emocjonujące obrady Rady Miasta pomogły stronom w znalezieniu kompromisu, w którym tak naprawdę chodzi o dobro dzieci.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na sesję Rady Miasta Bydgoszczy przybyła grupa nieumundurowanych funkcjonariuszy policji, którzy prowadzili w czasie obrad zadania operacyjne wobec środowiska sympatyków Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dyrektor regionalnego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował bydgoskich radnych, że wczoraj zostały rozpisane przetargi na realizację kujawsko-pomorskiego odcinka drogi ekspresowej S5. Nie był jednak wstanie podać dokładnego terminu rozpoczęcia prac budowlanych.

Opublikowano w Regionalne

Po wakacyjnej przerwie działalność wznawia Klub Miłośników Historii im. gen. Stanisława Roweckiego ps. ,,Grota”. W czwartek w sali sesyjnej Urzędu Miasta będziemy mogli spotkać się z prof. Barbarą Otwińską ps. ,,Baśka” – sanitariuszką i łączniczką w Powstaniu Warszawskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30