Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 12 wrzesień 2023

Dzisiaj - 13 września - przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von den Leyen po raz ostatni w tej kadencji przedstawi raport o stanie Unii Europejskiej, następnie odbędzie się debata. Na żywo można ją obejrzeć poniżej.

Opublikowano w Regionalne

31 sierpnia na sesji Rady Miejskiej w Kcyni gościł marszałek województwa Piotr Całbecki, było to dosłownie kilka dni po sesji Sejmiku Województwa na której jego przedstawiciele sygnalizowali, że nie planuje się wydawać środków z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej (dedykowanych województwu) na modernizację kolei, bo tym ma się w opinii Urzędu Marszałkowskiego zająć rząd. W Kcyni marszałek przyznał, że jest wstanie pewne środki już jednak wygospodarować.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Blisko tydzień po tym jak zakończyła się rejestracja list kandydatów, Państwowa Komisja Wyborcza zdecydowała się zarejestrować jako siódmy ogólnopolski komitet KW Polska jest jedna. W okręgu bydgoskim ten komitet wystawia 14 kandydatów, nie są to nazwiska znane w polityce. Oznacza to, że w okręgu bydgoskim mamy do wyboru 158 kandydatów z 7 komitetów.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek 18 września po raz trzeci odbędzie się Bydgoskie Forum Bursztynowego Szlaku – w tym roku w 90. rocznicę budowy Magistrali Węglowej. Temat związany z Magistralą, a dokładniej dzisiejszą linią kolejową nr 201 będzie jednym z istotniejszych, dyskusja dotyczyć będzie jednak jej przyszłości.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek meczem finałowym Kazachstan – Gruzja zakończyły się kobiece szachowe Mistrzostwa Świata. Polki zakończyły te zawody w pierwszej ósemce. O wynikach tych zawodów wypada napisać, ale też trzeba pamiętać o kontrowersjach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Główny Urząd Statystyczny niedawno opublikował nowe prognozy ludności w perspektywie do 2060 roku – przewidują one ogólny spadek populacji Polski, widoczny we wszystkich województwach. Analizy przeprowadzono do poziomu powiatów, zatem przyjrzyjmy się prognozom dla powiatu inowrocławskiego.

Opublikowano w Inowrocław

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczęła się współpraca Zespołu Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy z właścicielem spalarni odpadów niebezpiecznych Eneris Proeco zlokalizowanej na terenach dawnego Zachemu. Dla uczniów oznacza to przede wszystkim możliwość zapoznania się z bliska z procesem termicznego unieszkodliwiania odpadów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29