Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 15 wrzesień 2023

W środę Kapituła ,,Bydgoskich Autografów” wybrała osoby, które zostaną wyróżnione w wyjątkowym miejscu przy ulicy Dlugiej. Są to: Krystyna Gawek, Marek Chełminiak oraz prof. Roman Ossowski. Pierwsze autografy przy Długiej odsłonięto w 2007 roku, co roku liczba uhonorowanych się zwiększa, dzisiaj możemy mówić już o dziesiątkach. Jesienią do tego grona dołączą wymienione wyżej nazwiska.

Opublikowano w Bydgoszcz

90. lat temu oddano do użytku Magistralę Węglową, jej budowa była odpowiedzią na wojnę celną z Niemcami, Polska postawiła bowiem na eksport morski przez port w Gdyni. Zbudowana wówczas infrastruktura do dzisiaj odgrywa kluczową rolę, od kilku lat mówi się o modernizacji linii kolejowej nr 201, która łączy Bydgoszcz z Gdynią, czyli dawnej magistrali węglowej. Już wiemy jednak, że nie na wszystkich odcinkach uda się dochować termin 2027 roku.

Opublikowano w Regionalne

Historia ta zaczęła się jeszcze zanim Trybunał Konstytucyjny orzekł o zakazie aborcji eugenicznej. Małgorzata z powodu wad płodu została skierowana na usuniecie ciąży, lekarz będący wojewódzkim konsultantem w dziedzinie perinatologii odmówił tego, zdaniem kandydującej do Sejmu Joanny Czerskiej-Thomas, wiceprzewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy był wobec kobiety chamski. Małgorzata o wyciągnięcie konsekwencji wobec lekarza walczy przed rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 15 wrzesień 2023 16:34

Szeliga: Będę kandydatem niezależnym

W okręgu inowrocławskim, który obejmuje południowo-zachodnią część województwa kujawsko-pomorskiego, a także powiat sępoleński wyborcy mają do wyboru pięciu kandydatów na senatorów. Główny bój toczy się wokół starcia prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem. Kilka dni temu na konferencji prasowej swój manifest wygłosił Sławomir Szeliga, były wicestarosta, popierany przez komitet Bezpartyjnych Samorządowców.

Opublikowano w Inowrocław

W piątek Komisja Rewizyjna Rady Miasta Bydgoszczy przyjęła stanowisko, w którym rekomenduje Radzie Miasta poparcie na posiedzeniu plenarnym stanowiska, w którym bydgoski samorząd poprze starania polskiego rządu mające wymusić na rządzie Republiki Federalnej Niemiec wypłatę Polsce reparacji wojennych, których część miałaby trafić do Bydgoszczy. Komisja wnioskuje również do prezydenta Bydgoszczy, aby rozpoczął szacowanie strat jakie w wyniku II wojny światowej poniosła Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzieci są zawsze najbardziej narażone na skutki konfliktów zbrojnych, stąd też wspieranie tej grupy jest niezwykle ważne w czasie wojny. Szpital dziecięcy w Krzemieńczuku – mieście partnerskim Bydgoszczy – otrzymał z Bydgoszczy ważne dary.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31