Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 08 wrzesień 2023

Nie raz pisaliśmy o tym jak bydgoscy architekci tworzyli ciekawe realizacje w różnych częściach Polski, czy realizowali projekty zagraniczne, tym razem będzie jednak o architektach z Wrocławia z pracowni o dość specyficznej nazwie ,,Znamy się”. Ich dziełem z bydgoskiej Wyspy Młyńskiej zachwyca się w publikacji anglojęzycznej branżowy serwis WordArchitecture.org

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku sierpnia pokazaliśmy jak wygląda teren dawnej papierni przy ulicy Siedleckiej – obok odpadów komunalnych znaleźć można tam pełno starych kabli i zużytych opon samochodowych. Szczególnie opony powinny niepokoić, bowiem przepisy zabraniają ich składowania, a są materiałem łatwopalnym. Teren nie jest ogrodzony, w praktyce jest to jedno wielkie wysypisko. Od publikacji mija miesiąc – jesteśmy w formalnym pacie.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 08 wrzesień 2023 19:37

Jak wyjść z kryzysu demograficznego?

W 2022 roku w Polsce urodziło się 305 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Spada liczba kobiet w wieku rozrodczym, w dodatku coraz później i coraz rzadziej decydują się na macierzyństwo, a wskaźnik dzietności nieznacznie przekracza 1,26. – Największym problemem w polskiej demografii jest rozpad więzi społecznych. Duży wpływ mają również kwestie ekonomiczne – ocenia Michał Kot, dyrektor Instytutu Pokolenia.

Opublikowano w Magazyn

Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

 

Opublikowano w Sport

9 września w całej Europie rozpoczną się Europejskie Dni Dziedzictwa, będzie to tydzień w którym w sposób szczególny promowane będzie niematerialne dziedzictwo kulturowe. Są to wszystkie te elementy, które związane są z wielopokoleniową tradycją w tym zwyczaje tworzące wyjątkowość kulturową każdego regionu. Hasło tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa to: ,,Żywe dziedzictwo, tradycje od pokoleń”.

Opublikowano w Regionalne

Przewodniczący Rady Gminy Inowrocław (wiejskiej; tzw obwarzanek wokół Inowrocławia) Krzysztof Kołtuński jest właścicielem firmy, która zajmuje się m.in. dystrybucją węgla. Na przełomie roku samorządy zostały przez rząd zobowiązane do dostarczania węgla swoim mieszkańcom na preferencyjnych warunkach, co wynikało z kryzys na rynku węgla jaki wówczas zaistniał. Do gminy wiejskiej Inowrocław węgiel dostarczyła firma Kołtuńskiego, co spowodowało dla niego kłopoty.

Opublikowano w Inowrocław

Zlokalizowana w Lisim Ogonie sortowania jest jedną z najważniejszych w kraju należących do Poczty Polskiej, odgrywa ważną rolę w procesie logistycznym dostawy przesyłek. Poczta Polska poinformowała, że prace modernizacyjne sortowni w Lisim Ogonie dobiegają końca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Odnaleziony przed rokiem w Pniu pod Bydgoszczą grób kobiety pochowanej według ,,pochówku wampirycznego” wywołał sensację w całym świecie archeologicznym, ale zaczęli się nim interesować także inni dziennikarze. Gdy kilka tygodni na tym samym cmentarzu znaleziono pochowane dziecko, również w ramach pochówku wampirycznego, o Bydgoszczy znowu zrobiło się głośno w świecie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28