Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 27 lipiec 2022

Do tej pory rząd rozdzielił dwie transze dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych, co prawda podział tych środków budzi kontrowersje – władze Bydgoszczy i Inowrocławia sygnalizują, że te miasta zostały poszkodowane. Problemem okazuje się jednak wydatkowanie tych środków, przez co wiele samorządów być może z tych dotacji i tak nie skorzysta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Klimatyzatory w dużych halach przemysłowych odgrywają ogromną rolę. Dbają bowiem o komfort termiczny pracowników, co wpływa pozytywnie na efektywność wykonywanej pracy. Jakie czynności wchodzą w skład przeglądu konserwacyjnego klimatyzatora? Dlaczego serwisowanie klimatyzacji jest tak istotne? W jaki sposób dokonać sprawdzenia szczelności klimatyzatora? Jak często należy serwisować klimatyzację w hali przemysłowej? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Opublikowano w Polecane

Deficyt operacyjny ma miejsce, gdy wydatki bieżące (czyli na bieżące utrzymanie i wypłaty pensji) są wyższe od dochodów bieżących, co jest wyjątkowo trudną sytuacją, gdyż nie mając zbilansowanych wydatków bieżących, trudno myśleć o wydatkach na inwestycje. W takiej sytuacji znalazła się Bydgoszcz – w środę skarbnik miasta oszacował, że mamy 7 mln deficytu operacyjnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rząd chce wprowadzić dopłatę w wysokości 3 tys. zł dla osób ogrzewających mieszkania węglem, którego dostępność ostatnio jest ograniczona, co też wpływa na jego cenę. Zdaniem prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy będzie to nieuczciwe wobec innych Polaków, którzy bardziej ekologicznie ocieplają mieszkania, często ponosząc wcześniej koszty wymiany ogrzewania.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

    W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

  • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

    Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu