Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 11 kwiecień 2024

W sobotę 13 kwietnia tak jak co roku w Inowrocławiu odbędą się oficjalne uroczystości poświęcone 84. rocznicy zbrodni katyńskiej, przy tej okazji oddany zostanie hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Katyń kojarzy się na pierwszą myśl z terenami położonymi daleko na wschodzie, wśród ofiar jest jednak wiele osób związanych z Kujawami, dlatego obchody odbywają się niemal w całej Polsce z różną intensywnością.

Opublikowano w Inowrocław

Rozbudowa gmachu Filharmonii Pomorskiej może kosztować około 400 mln zł – na dzisiaj tych pieniędzy jeszcze nie ma, ale w czwartek podpisano umowę z firmą Portico Project Managment na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu, co samorządowcy przedstawiają jako historyczne wydarzenie, bo machina inwestycyjna rusza.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek obradowało 120-osobowe Kolegium Elektorów, które dokonało wyboru nowego rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Dotychczasowy rektor prof. Jacek Woźny kończy drugą kadencję i zgodnie z przepisami nie może się ubiegać o trzecią. O funkcję rektora ubiegali się: prof. Jarosław Burczyk, dr hab. Artur Laska oraz prof. Bernard Mendlik.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niektórych gminach odbędą się jeszcze drugie tury wyborów, ale już dzisiaj wiemy kto został radnym – w niektórych wypadkach dość ewidentnie widać kto zdobył większość lub wyklarowana jest nowa koalicja, ale są samorządy, gdzie będzie się to wszystko jeszcze rozstrzygać. Będą zatem jeszcze w niektórych miejscach emocje, ale na razie mandaty pełnią jeszcze starzy radni.

Opublikowano w Regionalne

Betcris mimo stosunkowo krótkiego stażu na polskim rynku zakładów wzajemnych zbiera praktycznie same pozytywne opinie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób rozważa u niego założenie całkowicie darmowego konta gracza. W którym więc dokładnie miejscu formularza rejestracyjnego oficjalnego sponsora Zagłębia Sosnowiec wpisać kod premiowy?

Opublikowano w Polecane

W niedzielę wybraliśmy 28 osobowy skład nowej Rady Miasta Bydgoszczy – czy liczyła się tylko praca kandydatów, czy także miejsce na listach, które ustalali już liderzy partyjni? Sprawdzamy statystycznie jak miejsce na liście przekładało się na ostateczny sukces.

Do tej analizy nie bierzemy komitetu Europejskiej Lewicy, którego wynik nie dawał szans na walkę o mandat w każdym okręgu.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 11 kwiecień 2024 06:22

Polityk PSL przejmuje RZGW w Bydgoszczy

Decyzja o powstaniu Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej zapadła dopiero w 2017 roku, jest to zatem jeden z najmłodszych RZGW w Polsce. Znajduje się on w hierarchii dorzeczy Odry i odpowiada głównie za zarządzaniem funkcjonowania Notecią, w praktyce zatem Brdą i podbydgoskim odcinkiem Wisły się nie zajmuje – te rzeki reguluje RZGW w Gdańsku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Grudzień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31