Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 26 sierpień 2015

W niedzielę 6 września przyjdzie nam odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy utrzymania obecnej formy finansowania partii politycznych? Pytanie jest mało precyzyjne, ale budzi duże emocje. PiS straszy finansowaniem polityków przez oligarchów, natomiast Stowarzyszenie Kierunek Zmiana posła Łukasza Gibały zarzuca przejadanie pieniędzy.

Opublikowano w Regionalne
środa, 26 sierpień 2015 20:04

Fatalne decyzje Mariusza Rumaka w Bełchatowie

Fatalne błędne decyzje Mariusza Rumaka spowodowały, że bydgoski zespół przegrał z PGE GKS Bełchatów 1:2. 

Opublikowano w Sport
środa, 26 sierpień 2015 14:46

Do 2025 roku dojechać mamy S-10 do Szczecina

Podczas wizyty w województwie opolskim premier Ewa Kopacz zaprezentowała Program Budowy Dróg Krajowych. Znalazł się w nim cały kujawsko-pomorski odcinek drogi ekspresowej S-10, ale nie wszystko będzie budowane od razu. Priorytetem jest odcinek Bydgoszcz – Toruń wraz z węzłem Czerniewice, który ma zostać zrealizowany według tego planu do 2020 roku.

Opublikowano w Regionalne

Pochodzący z rodzinny polskich Tatarów Bronisław Półturzycki w I kadencji Sejmu PRL (1952-1956) reprezentował okręg bydgoski. Jako zasłużony żołnierz Armii Czerwonej został pochowany na Cmentarzu Nowodziewiczym w Moskwie. Jego życiorys nie jest nam w pełni znany, niewykluczone jest zatem, że w wojnie polsko-bolszewickiej walczył przeciwko Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wracamy do interpelacji radnego Andrzeja Walkowiaka w sprawie Placu Klasztornego w Inowrocławiu. Na poniedziałkowych obradach Sejmiku marszałek Piotr Całbecki twierdził, że jest to mu nieznana sprawa, ale jak ustaliliśmy, prowadził już kilka tygodni temu korespondencje z poszkodowaną.

Opublikowano w Inowrocław

Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła dzisiaj wyniki kontroli poświęconej funkcjonowaniu szpitali klinicznych w Polsce. Kontrolerzy przyjrzeli się funkcjonowaniu m.in. Szpitala Uniwersyteckiego im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, gdzie z ich zainteresowaniem spotkał się sposób rozliczania się z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 26 sierpień 2015 07:28

Wyszedł kolejny numer Dziennika Bydgoszczy

Do obiegu trafiło kolejne wydanie dwumiesięcznika wydawanego przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. W tym numerze znajdziemy kilka ciekawych historycznych publikacji, będzie jednak także o wrogich wobec Bydgoszczy działaniach toruńskiego środowiska turystycznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu