Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyszedł kolejny numer Dziennika Bydgoszczy

Wyszedł kolejny numer Dziennika Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 sierpień 2015 07:28

Do obiegu trafiło kolejne wydanie dwumiesięcznika wydawanego przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. W tym numerze znajdziemy kilka ciekawych historycznych publikacji, będzie jednak także o wrogich wobec Bydgoszczy działaniach toruńskiego środowiska turystycznego.

 

Prowadzony przez toruńskich przewodników turystycznych serwis o Bydgoszczy wywołał w swego czasu nad Brdą duże oburzenie. Autorzy bowiem starali się pokazać, że Bydgoszcz jest turystycznie mniej ciekawa od Torunia i innych części województwa kujawsko-pomorskiego, a robili to pod przykrywką serwisu, który na pierwszy rzut oka ma nasze miasto promować.

 

Tematem wydania jest tekst radnego Stefana Pastuszewskiego poświęcony dramatycznym dziejom zachodniej pierzei Starego Rynku. W trzecim numerze Dziennika Bydgoszczy przeczytamy także o losach urodzonego pod Koronowem kpt. Tadeusza Ziółkowskiego, który walczył w kampanii wrześniowej 1939 roku. Poznamy historię bydgoskiego starosty Jerzego Ossolińskiego oraz związki Poli Negri z Bydgoszczą.

 

Dziennik Bydgoski jest czasopismem bezpłatnym dostępnym w siedzibie TMMB przy ul. Jezuickiej 4, w Bydgoskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Batorego 2 lub w sklepie TMMB przy ul. Długiej 15.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu