Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy marszałek Całbecki publicznie mija się z prawdą?

Czy marszałek Całbecki publicznie mija się z prawdą?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 26 sierpień 2015 12:55

Wracamy do interpelacji radnego Andrzeja Walkowiaka w sprawie Placu Klasztornego w Inowrocławiu. Na poniedziałkowych obradach Sejmiku marszałek Piotr Całbecki twierdził, że jest to mu nieznana sprawa, ale jak ustaliliśmy, prowadził już kilka tygodni temu korespondencje z poszkodowaną.

 

- Nie znam tej kwestii, sam jestem jednak zaniepokojony, bo aż tak dużo nie ma takiej sytuacji. Wszędzie, gdy jest to możliwe stajemy po stronie beneficjenta, niestety czasami przepisy są bezlitosne – tłumaczył na sesji Sejmiku marszałek Piotr Całbecki.

 

Sprawa dotyczy hotelu przy Placu Klasztornym, na który inwestorka pozyskała środki unijne, ale nie został on ukończony z powodu działań inowrocławskiego samorządu. Właścicielce grozi zatem zwrot kilku milionów dotacji do Unii Europejskiej. Radny Walkowiak wyraził swoje zaniepokojenie możliwością złego wykorzystania dotacji unijnej.

 

Właścicielka hotelu Magdalena Balcerzak-Piwowar w marcu napisała w tej sprawie skargę na władze Inowrocławia do marszałka. Marszałek Piotr Całbecki odniósł się do tej skargi pismem z 17 kwietnia, gdzie wyjaśniał, iż województwo nie ma kompetencji do rozpatrywania skargi na prezydenta Inowrocławia.

 

Dlaczego zatem marszałek Piotr Całbecki w poniedziałek twierdził, że sprawy nie zna?

 

Na interpelacje radnego Walkowiaka, stanowczo zareagowała radna Elżbieta Piniewska, żona zastępcy prezydenta Inowrocławia, która zarzucała radnemu stosowanie tabloidowych zarzutów.

 

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu