Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 04 styczeń 2024

Dzisiaj po raz drugi pod siedzibą TVP Bydgoszczy przy ulicy Kujawskiej odbędzie się pikieta, którą organizatorzy nazywają ,,w obronie mediów w Bydgoszczy”. TVP Bydgoszcz we wtorek wznowiło nadawanie z nowym dyrektorem. Na manifestację zaprasza radny Bogdan Dzakanowski oraz organizatorzy miesięcznic smoleńskich w przeszłości Krystian Frelichowski i Maciej Różycki.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 04 styczeń 2024 18:03

Brejza na razie odchodzi z krajowej polityki

Mandat posła do Parlamentu Europejskiego zdecydował się objąć poseł Krzysztof Brejza, dla którego oznacza to po 16 latach odejście z krajowej polityki na rzecz europejskiej, nie będzie także zasiadał w sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Obejmie on mandat po Radosławie Sikorskim.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec roku Rada Miejska w Solcu Kujawskim jednomyślnie poparła petycję fundacji JeKo w sprawie zmiany przebiegu odcinka drogi ekspresowej S-10 na obszarze dotykającym tego miasta. Petycję w internecie poparło ponad 1,6 tys. osób (osobno jest zbierana też petycja przez inną grupę o podobnych postulatach, poparta przez około 2 tys. osób), popiera ona przesunięcie przebiegu drogi na tzw. wariant Eko.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tak jak co roku prezentujemy zestawienie naszych materiałów filmowych, które w minionym roku cieszyły się największym zainteresowaniem naszych odbiorców. Oto TOP5 2023 roku.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 04 styczeń 2024 09:06

Były poseł wiceprezydentem (aktualizacji)

Wśród zastępców prezydenta Bydgoszczy mamy po tym jak Michał Sztybel został wojewodą wakat, a właściwie dwa wakaty po kilka miesięcy do pracy w warszawskim ratuszu przeszła też wiceprezydent Maria Wasiak. O ile w Koalicji Obywatelskiej zdecydowano, że do wyborów samorządowych raczej wakat po Wasiak nie będzie obsadzony, to raczej w przypadku Sztybla ma być inaczej, bo w strukturze zarządczej ratusza będzie to już odczuwalne. Aktualizacja: Przed godziną 12 ratusz poinformował o powołaniu Krupy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu