Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 18 styczeń 2024

W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy wyniki rankingu Traffic Index z którego wynika, że Bydgoszcz spadła w rankingu najbardziej zakorkowanych miast – co jest oczywiście informacją na plus – ale mimo tego staliśmy średnio o 30 sekund w korkach dłużej niż w 2022 roku. Co oznacza te 30 sekund więcej dziennie dla planety?

Opublikowano w Bydgoszcz

To ważny moment dla budowy odcinka drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Wyrzysk. Na same rozpoczęcie prac budowlanych jeszcze poczekamy, ale uzyskanie prawomocnej decyzji środowiskowej kończy kluczowy etap przygotowawczy inwestycje. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uprawomocniła decyzję RDOŚ pierwszej instancji 1 stycznia, obwieszczenie o tym został opublikowane wczoraj (17 stycznia).

Opublikowano w Regionalne

Norbert Kobielski to perspektywiczny polski lekkoatleta urodzony w Inowrocławiu i na co dzień trenujący MKS Inowrocław. Kobielski występował wiele razy na zawodach międzynarodowych i można powiedzieć, że odnotowuje coraz lepsze wyniki skąd być może stanie się w przyszłości jednym z kluczowych lekkoatletów na świecie. W tym tygodniu Kobielski podpisał z władzami Inowrocławia umowę na promocję miasta. Kobielski stanie się zatem twarzą promocyjną Inowrocławia, można go nazwać też ambasadorem.

Opublikowano w Inowrocław

Rady Społeczne są elementem kontroli społecznej szpitali publicznych, w ich skład wchodzą m.in. przedstawiciele samorządów, wojewodów, niekiedy nawet ministerstw w przypadku szpitali resortowych. Za bycie członkiem takiej Rady nie przysługuje jednak żadne wynagrodzenie. Wojewoda Michał Sztybel przeprowadził czystkę jeżeli chodzi o przedstawicieli wojewody.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Przywrócimy korzystne warunki do rozwoju działalności gospodarczej” - napisały w umowie koalicyjnej formacje, które przejęły władzę w Polsce - ,,Odejdziemy od opresyjnego systemu podatkowo-składkowego m.in. poprzez wprowadzenie korzystnych i czytelnych zasad naliczania składki zdrowotnej”. O tym postulacie w swoim stanowisku przypominają Pracodawcy Pomorza i Kujaw – największa organizacja skupiająca przedsiębiorców w województwie.

Opublikowano w Regionalne

Wracamy do sobotniego wypadku obwodnicy Bydgoszczy w przebiegu drogi ekspresowej S5 – który jest chyba najbardziej tragicznym zdarzeniem od momentu jej oddania do użytku. Przypomnijmy – jeden z kierujących gnał tą drogą pod prąd doprowadzając do zderzenia z busem, którym jechało kilka osób – w momencie zderzenia zginął na miejscu. Dzień później w szpitalu zmarła 4-letnia Ksenia jadąca busem, a w poniedziałek kierowca busa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Enea to jeden z ważniejszych sponsorów w Bydgoszczy – jest ona sponsorem tytularnym: Astroii Bydgoszcz oraz Enea Triathlon, spółka wspiera finansowo też bieżące funkcjonowanie Filharmonii Pomorskiej. Według Najwyższej Izby Kontroli spółka ta nie powinna angażować się w sponsoring w momencie gdy notuje straty finansowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu