Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLatos miał mieć duże szansę na zostanie ministrem. Na Niedzielskiego postawił jednak premier

Latos miał mieć duże szansę na zostanie ministrem. Na Niedzielskiego postawił jednak premier

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 03 styczeń 2022 07:04

W sierpniu 2020 roku z funkcji ministra zdrowia zrezygnował Łukasz Szumowski. Zastąpił go wówczas urzędujący do dzisiaj minister Adam Niedzielski. Wówczas media spekulowały, że pod uwagę brano nazwisko bydgoskiego posła, przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia Tomasza Latosa. Ciekawe kulisy zdradza były wiceminister ds. nauki Wojciech Maksymowicz.

Na początku grudnia ukazała się książka Wojciecha Maksymowicza (wywiad rzeka) pt. ,,Propaganda, która zabija”. Maksymowicz przyznaje, że nominacja Adama Niedzielskiego na ministra zdrowia była dla wszystkich zaskoczeniem. Maksymowicz mówiąc o tym jakie nazwiska pojawiały się w kuluarowych spekulacjach wymienił jedynie bydgoskiego posła Tomasza Latosa.

 

- Ta kandydatura była wyraźnie, jednoosobowo forsowana przez premiera Morawieckiego – wyjaśnia Maksymowicz wybór Niedzielskiego – Ostatecznie powołano Niedzielskiego, który niewątpliwie był człowiekiem premiera Morawieckiego, ale mimo pewnych zastrzeżeń Kaczyńskiego uzyskał jego akceptację.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu