Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj 30. Finał WOŚP. Ratusz i TMMB wystawiają na aukcję malucha

Dzisiaj 30. Finał WOŚP. Ratusz i TMMB wystawiają na aukcję malucha

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 30 styczeń 2022 00:23
Dzisiaj 30. Finał WOŚP. Ratusz i TMMB wystawiają na aukcję malucha Fot: UMB

,,Przejrzyj na oczy” - to hasło 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który wskazuje na cel tegorocznej zbiórki, a będzie to zakup sprzętu do lepszej diagnostyki wad wzroku u dzieci oraz do ich leczenia. Dzisiaj na ulicach Bydgoszczy spotkamy wielu wolontariuszy, po rocznej przerwie powróci też bydgoski koncert, który odbędzie się na HSW Łucznizka.

 

Niedzielny koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się o godzinie 12:00. Wystąpią dzisiaj: Szkoła Tańca Bohema, Szkoła Muzyczna Yamaha, Czekaniem, Lila Laskowska, Graffiti, Bydgoscy Bluesmani, Bydzia .com Band, Robert Cichy, Nicola Tymcio, Oliver Olson, Gibbs oraz Paluch. Pierwotnie koncert planowano na Starym Rynku, ale w sobotę, z uwagi na silne powiewy wiatru, podjęto decyzję o jego przeniesieniu na Halę Widowiskowo-Sportową Immobile Łuczniczka.

 

Lokalną atrakcją co roku obok koncertów były też licytacje. Bydgoski ratusz wraz z Towarzystwem Miłośników Miasta Bydgoszczy wystawiło ,,Malucha”, Fiata 126p z 1990 roku, o dość niskim przebiegu niecałych 26 tys. przejechanych kilometrów. Samochód przeszedł ostatnio fachowy przegląd w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy – cena tego pojazdu przekroczyła już 16 tys zł. Link do licytacji - Odrestaurowany Fiat 126p z 1990 roku

 

Europoseł Radosław Sikorski zaprasza natomiast do Parlamentu Europejskiego i oferuje spędzenie ze zwycięzcą aukcji popołudnia. Jego oferta przekroczyła już 40 tys. zł. Link do aukcji - Popołudnie z Radosławem Sikorskim

 

Wiadukty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tegoroczny 30. Finał WOŚP jest jubileuszowy, dlatego w dowód uznania dla tego dzieła, które tworzy  nie tylko Fundacja WOŚP, ale przecież wielu Polaków, w ubiegłą środę Rada Miasta Bydgoszczy nazwała wiadukty w ciągu alei Wojska Polskiego, nad alejami Jana Pawła II - Wiaduktami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu