Jesteś tutaj: HomeRegionOd poniedziałku krótsza kwarantanna. Rząd przygotowuje się na Omikrona

Od poniedziałku krótsza kwarantanna. Rząd przygotowuje się na Omikrona

Napisane przez  PAP Opublikowano w Regionalne piątek, 21 styczeń 2022 15:03

Skrócony okres przebywania na kwarantannie chcemy wprowadzić od poniedziałku – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Kwarantanna ma być skrócona do siedmiu dni.

 

 

Podczas wspólnej konferencji z szefem resortu zdrowia Morawiecki poinformował, że skrócony zostanie okres przebywania na kwarantannie do siedmiu dni.

 

"Korzystamy tutaj z doświadczenia innych krajów" – powiedział i wskazał, że podobne rozwiązania wprowadziły także Niemcy, Francja, Belgia, Włochy czy Grecja.

 

Politycy zapytani, co z osobami, które obecnie są na kwarantannie i czy zostanie ona skrócona. Jak przekazał Niedzielski, "to rozwiązanie dotyczące kwarantanny będziemy chcieli wdrożyć od poniedziałku". Dodał, że szczegółowe informacje mają się znaleźć w specjalnym komunikacie.

 

"Chcemy zobaczyć, czy możliwe jest technicznie, żeby skrócić tę kwarantannę, która dotyczy osób obecnie na niej przebywających" – podkreślił.

 

Przekazując informacje o krótszym okresie kwarantanny, szef rządu zaznaczył, że jest to także zgodne z zaleceniami europejskich agencji.

 

"Przy tym wszystkim chcemy utrzymać możliwie wszystkie inne usługi medyczne, świadczenia medyczne tak, by nie było sytuacji, że ze względu na koronawirusa pozostała część służby zdrowia: onkologia, ortopedia i wszystkie inne – po prostu w dużym stopniu są zakłócone. Postaramy się zrobić wszystko, żeby uruchomić dodatkowe mechanizmy, które będą utrzymywały także aktywną, pozostałą część służby zdrowia" – oświadczył Morawiecki. (PAP)

 

Autorzy Grzegorz Bruszewski, Piotr Śmiłowicz

 

gb/ pś/ joz/

 

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie