Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa tydzień wzrosną opłaty za parkowanie. Poszerzenie strefy płatnego parkowania jednak nie od razu

Za tydzień wzrosną opłaty za parkowanie. Poszerzenie strefy płatnego parkowania jednak nie od razu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 22 styczeń 2022 00:54

W październiku Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła nowe stawki za parkowanie w strefie płatnego parkowania oraz zdecydowała poszerzeniu jej granic. Nowe opłaty będą obowiązywać od 1 lutego, natomiast poszerzenie granic strefy jest w pewnym sensie inwestycją, której terminu zakończenia na dzisiaj nie ma.

Od wtorku 1 lutego za pierwszą godzinę parkowania w strefie A zapłacimy 3,80 zł, czyli o 80 groszy więcej niż obecnie. W strefie B pierwsza godzina kosztować będzie 2,60 zł.

 

Radni uchwalili też poszerzenie strefy m.in. fragment Osiedla Leśnego i Bartodziejów czy też Okola (w ramach strefy B). Poszerzenie strefy ma nieść za sobą też wymianę parkomatów, które mają umożliwiać płacenie zbliżeniowo kartą. Na to zadanie już rozstrzygnięto przetarg, ale wszystko nie stanie się tak od razu – od 1 lutego.

 

Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz odnosząc się do pytania jednego z radnych (odpowiedź z 14 stycznia) przyznaje, że w pierwszej kolejności zostanie poszerzona podstrefa A przy ulicy Ustronie, która obecnie znajduje się w podstrefie B. Tutaj pada nawet data 1 lutego. Pozostałe lokalizację mają być włączane do SPP ,,niezwłocznie” po tym, ale już bez wskazania konkretnych terminów – na działania związane ze zmianą granic strefy A mogą wpłynąć dostępność Wykonawcy jak i niesprzyjające warunki atmosferyczne – informuje Kozłowicz.

 

Pozostaje nam zatem po 1 lutego obserwować, czy pojawiły się już i zostały uruchomione parkometry w naszej okolicy.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu