Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZ Dworcowej zniknie charakterystyczny punkt handlowy. W jego miejscu pojawią się mieszkania i parking

Z Dworcowej zniknie charakterystyczny punkt handlowy. W jego miejscu pojawią się mieszkania i parking

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 styczeń 2022 00:07

Przy ulicy Dworcowej 28 od wielu lat działał dwupoziomowy punkt handlowy – przez lata mieścił się w nim sklep komputerowy, sklep monopolowy, studio tatuażu, sklep z zabawkami dla dzieci, czy skup monet. Każdy kto od czasu do czasu przechadzał się Dworcową zapewne kojarzy to miejsce. Wkrótce budynek będzie zrównany z ziemią.

Już jesienią stopniowo wygaszana była działalność sklepików. Od kilku dni działka jest ogrodzona, jest też informacja, że będą prowadzone roboty rozbiórkowe. Jak udało nam się ustalić działkę kupił developer z Poznania, który planuje w tym miejscu postawić kamienicę, słyszymy także o planowanym parkingu podziemnym. Wszytko wskazuje, że Dworcowa może zyskać na tym wizerunkowo, bo o ile ten punkt handlowy stał się w pewnym sensie dla ulicy kultowy, to nie był on zbyt estetyczny.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu