Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 07 kwiecień 2016

Koszt budowy dróg w Polsce jest stosunkowo drogi. W sytuacji, gdy zdaniem rządu przygotowany Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025) zawiera więcej zadań inwestycyjnych niż jest zabezpieczonych środków finansowych, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce ten koszt obniżyć, chociażby rezygnując z części ekranów akustycznych. Daje to nadzieje na powstanie większej liczby kilometrów dróg w naszym regionie.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 08 kwiecień 2016 00:07

Izba Skarbowa pójdzie do Torunia?

Ministerstwo Finansów pracuje nad reformą administracji skarbowej. Zauważono bowiem, iż rozproszona jest w niezależnych od siebie pionach co generuje niepotrzebne koszty i prowadzi do powielania zadań. Uznano zatem, że potrzeba jest szeroka reforma, która zakładać będzie utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej oraz połączenie Izb Skarbowych z Izbami Celnymi. W kujawsko-pomorskim siedzibą Izby Skarbowej jest Bydgoszcz, zaś celników Toruń i tutaj zaczyna się spór bydgosko-toruński.

Opublikowano w Bydgoszcz

Doprowadzenie mieszczących się na Wyspie Młyńskiej Młynów Rothera wymagać będzie wielkiego nakładu pracy, ale jak uważa prezydent Rafał Bruski – to miejsce ma potencjał. Stąd też prezydent uważa, że dobrze się stało, iż tę nieruchomość miasto przejęło. Przestrzeń w młynach jest na tyle duża, że budynek spokojnie może mieć kilka zastosowań.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegły piątek zmarł poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Górski, który od kilku lat walczył z białaczką. Tę walkę przegrał, choć jak można usłyszeć od węgierskich polityków wpisał się na zawsze do historii przyjaźni polsko-węgierskiej. Poseł Adam Mirkoczki przemawiając w poniedziałek w węgierskim parlamencie mówił, że śmierć Górskiego, to dla relacji polsko-węgierskich wielka strata.

Opublikowano w Magyar Hirek

Za kilka dni pracę na stanowisku zastępcy prezydenta Bydgoszczy rozpocznie była minister Maria Wasiak. Zdaniem opozycyjnej części lewicy, którą reprezentuje Grzegorz Gruszka jest to zła kandydatura, chociażby z powodu prowadzonych przeciwko niej postępowań prokuratorskich.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 07 kwiecień 2016 15:08

Inowrocławski ratusz pod lupą agentów CBA

Zamówienia publiczne dotyczące wykonywania usług edukacyjnych w ramach prowadzonego przez Urząd Miasta Inowrocławia projektu badane są przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Projekt edukacyjny realizowany był w 2014 roku. Jak ustaliliśmy kontrola CBA trwa od marca.

Opublikowano w Inowrocław

Miasto Bydgoszcz wnioskowało o dotację z Ministerstwa Rozwoju w ramach konkursu ,,Modelowa Rewitalizacja Miast”. Dotacja miałaby posłużyć m.in. na rewitalizacje nabrzeży w Śródmieściu i w Starym Fordonie. Wniosek otrzymał dość wysoką ocenę, ale uplasował się o jedną lokatę za wysoko.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu