Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent widzi w Młynach Rothera wielki potencjał (pokazujemy wnętrze)

Prezydent widzi w Młynach Rothera wielki potencjał (pokazujemy wnętrze)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 kwiecień 2016 19:40

Doprowadzenie mieszczących się na Wyspie Młyńskiej Młynów Rothera wymagać będzie wielkiego nakładu pracy, ale jak uważa prezydent Rafał Bruski – to miejsce ma potencjał. Stąd też prezydent uważa, że dobrze się stało, iż tę nieruchomość miasto przejęło. Przestrzeń w młynach jest na tyle duża, że budynek spokojnie może mieć kilka zastosowań.

Na parterze, który jest najłatwiej dostępny, zdaniem prezydenta mogłaby się mieścić przestrzeń komercyjna. Obecnie trwają prace, które mają na celu utrzymanie zdegradowanych młynów w całości oraz odnowa elewacji. Najbardziej problematyczny jest dach.

 

- Potrzebujemy grupy osób o różnych kwalifikacjach, aby nas wspomagały w procesie zarządzania, nie pod kątem budowlanym, ale wdrażania w tym miejscu kolejnych funkcji – mówił prezydent Rafał Bruski. Miasto szuka firmy, które ma doświadczenie w tego typu realizacjach.

 

 

 

 

Aktualna pozostaje koncepcja muzeum wody na co wstępnie dofinansowanie obiecywał marszałek województwa oraz muzeum mózgu zaproponowana przez prof. Marka Harata. Prezydent wyjaśnia jednak, że spokojnie w Młynach Rothera mogłyby mieścić się jeszcze 2-3 inne inicjatywy.

 

 

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu