Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGruszka krytykuję Bruskiego za nominację Marii Wasiak

Gruszka krytykuję Bruskiego za nominację Marii Wasiak

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 kwiecień 2016 18:24

Za kilka dni pracę na stanowisku zastępcy prezydenta Bydgoszczy rozpocznie była minister Maria Wasiak. Zdaniem opozycyjnej części lewicy, którą reprezentuje Grzegorz Gruszka jest to zła kandydatura, chociażby z powodu prowadzonych przeciwko niej postępowań prokuratorskich.

- Przez 6 lat prezydent nie potrafił zbudować zespołu, który skutecznie mógłby zabiegać o środki unijne – ocenia Grzegorz Gruszka. Za pozyskiwanie funduszy europejskich odpowiadać będzie właśnie Maria Wasiak. Gruszka uważa, że z racji, iż kojarzona jest ona z byłym rządem, to w Warszawie będzie jej trudno zabiegać o interes naszego miasta.

 

- Pracowała ona przez 10 lat w PKP, które jak każdy widzi jest źle zarządzane. Później koleżanka Ewa Kopacz mianowała ją ministrem – wyraża się drwiąco o Wasiak działacz SLD Grzegorz Gruszka. Przytacza on również artykuły śledcze z portalu kulisy24, autorstwa Agnieszki Burzyńskiej i Michała Majewskiego, którzy opisują prokuratorskie śledztwo dotyczące nieprawidłowości w PKP w roku 2011, gdy spółką kierowała Maria Wasiak.

 

Gruszka zarzuca, że jest to typowo partyjna nominacja i ponownie wyraził pogląd, iż być może będzie potrzebne w mieście referendum w sprawie odwołania prezydenta Rafała Bruskiego.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu