Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 27 listopad 2015

Pod koniec poprzedniej kadencji parlament przyjął nowelizację prawa, która pozwala w sposób szczególny traktować duże rodziny przy ustalaniu wysokości opłat za gospodarkę odpadami. Każdy samorząd będzie decydował jednak o tym, czy z tej otwartej furtki skorzysta. Bydgoszcz tego raczej nie uczyni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pierwszych tygodni nowej kadencji Sejmu pozytywnie ocenić nie można. Prawie codziennie docierają do nas informacje, iż w polskim parlamencie źle się dzieje i nie służy to demokracji. Na co dzień podchodzę do tego wszystkiego z dystansem, bo w mojej opinii toczące się w Sejmie nie mają zbyt dużej wagi.

Opublikowano w Regionalne

Po ładnej walce bydgoscy siatkarze nie byli jednak w stanie sprostać mocniej ekipie PGE Skry Bełchatów. W drużynie Łuczniczki kontuzji jeszcze przed meczem nabawił się libero Michał Żurek.

 

Opublikowano w Sport

Premier Beata Szydło zapowiedziała szybką wymianę wojewodów. Pełniąca funkcję wojewody kujawsko-pomorskiego Ewa Mes (związana z PSL) złożyła już dymisję i powoli żegna się z samorządowcami, z którymi ponad kadencję współpracowała. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, w dużej mierze o obsadzie tego stanowiska będą decydować politycy z Bydgoszczy, komplikować sprawę może jednak brak wspólnego języka.

Opublikowano w Bydgoszcz

W wywiadzie udzielonym naszemu portalowi kilka tygodni temu, poseł Paweł Skutecki zapowiedział wyjaśnienie dwugłosu pomiędzy marszałkiem województwa i ministerstwem infrastruktury, w kwestii remontu linii kolejowej nr 356 (Bydgoszcz – Szubin – Kcynia). Jego pierwsza interpelacja w tej kadencji tyczy się właśnie przyszłości tego szlaku kolejowego.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Zasadzony przez radnego Bogdana Dzakanowskiego, bez konsultacji z ratuszem, dąb upamiętniający ofiary rzezi na Wołyniu został najprawdopodobniej przesadzony przez służby miejskie. Radny uważa, że doszło do kradzieży i sprawę zgłosił organom ścigania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Posłowie klubu Kukiz15 chcą, aby nowy rząd wypowiedział ustalenia dotyczące przyjmowania imigrantów, które zawarł poprzedni rząd, z udziałem bydgoskiej minister Teresy Piotrowskiej. Komisja ds. Unii Europejskiej, przy biernej postawie posłów PiS, wnioskuje o odrzucenie inicjatywy już w I czytaniu.

Opublikowano w Regionalne

Kompleks ProNatury w praktyce pracuje już od pewnego czasu. Zobaczcie jak to wygląda.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek na sesji Rady Miejskiej Inowrocławia radni będą zatwierdzać taryfy opłat za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla roku 2016. Z powodu prac modernizacyjnych konieczny będzie zakup wody z Torunia, co przełoży się na większe koszty funkcjonowania Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu