Jesteś tutaj: HomeNakielskiSkutecki chce konkretnej interpretacji od rządu w sprawie linii kolejowej nr 356

Skutecki chce konkretnej interpretacji od rządu w sprawie linii kolejowej nr 356

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki piątek, 27 listopad 2015 16:47

W wywiadzie udzielonym naszemu portalowi kilka tygodni temu, poseł Paweł Skutecki zapowiedział wyjaśnienie dwugłosu pomiędzy marszałkiem województwa i ministerstwem infrastruktury, w kwestii remontu linii kolejowej nr 356 (Bydgoszcz – Szubin – Kcynia). Jego pierwsza interpelacja w tej kadencji tyczy się właśnie przyszłości tego szlaku kolejowego.

W grudniu ubiegłego roku Komisja Europejska przyjęła Regionalny Program Operacyjny dla województwa kujawsko-pomorskiego. Zapisano w nim modernizację odcinka Bydgoszcz – Kcynia – granica województwa, linii kolejowej nr 356, która z bardzo dużym powodzeniem funkcjonuje w województwie wielkopolskim. Kilka tygodni temu po prezentacji Planu Spójności Komunikacyjnej Drogowej i Kolejowej przez marszałka województwa Piotra Całbeckiego, dowiedzieliśmy się, że ta inwestycja z RPO nie zostanie wykonana, za to dopisano nowe zadania inwestycyjne po wschodniej stronie województwa. Marszałek tłumaczył to brakiem zainteresowania administracji rządowej tą linią.

 

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało naszą redakcję z kolei, że to marszałek nie był zainteresowany.

 

Powstał pewien dwugłos, który wyjaśnić zamierza poseł Paweł Skutecki. Złożył on stosowną interpelację do ministra Andrzeja Adamczyka w środę. Parlamentarzysta szczegółowo opisuje w niej problematykę i zadaje dwa pytania:

1.Jaka była faktyczna przyczyna nieujęcia rewitalizacji linii kolejowej nr 356 na odcinku kujawsko-pomorskim na liście inwestycji w perspektywie 2014-2020? Czy zarzuty kierowane przez marszałka pod adresem administracji rządowej są uzasadnione?

2.Czy widzi Pan możliwość doprowadzenia do rewitalizacji linii kolejowej nr 356 w perspektywie do 2020 roku?

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu