Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPracownicy Akademii Muzycznej z odznaczeniami od prezydenta

Pracownicy Akademii Muzycznej z odznaczeniami od prezydenta

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 grudzień 2014 19:33

Prezydent Rafał Bruski zdecydował przyznać Medale Prezydenta Bydgoszczy czwórce pracowników naukowo-dydaktycznych Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego. Wyróżnienie zostali: prof. zw. Katarzyna Rymarczyk, prof. zw. Jerzy Sulikowski, prof. zw. Andrzej Łęgowski i prof. nazw. Violetta Przech.

Medale wyróżnionym wręczył zastępca prezydenta Grzegorz Dołkowski.

 

Profesor Violetta Przech włożyła duży wysiłek w powstanie nowego kierunku studiów – reżyserii dźwięku, który uczynił z bydgoskiej uczelni ważny ośrodek kształcenia kadr dla przemysłu filmowego i fonograficznego.

 

Profesor Katarzyna Rymarczyk związana jest z bydgoską Akademią Muzyczną od 1981 roku, wcześniej zaś była związana już z bydgoską sceną operową. Obecnie jest czołową artystką w Operze Nova.

 

Profesor Jerzy Sulikowski występował niemal na całym świecie. W 1967 roku wygrał Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Genewie, w swojej karierze był też profesorem Akademii Muzycznej Masashino w Tokio. W 1986 roku zainicjował wznowienie konkursu pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

 

Profesor Andrzej Łęgowski przez lata związany był z Łodzią, gdzie pracował w Teatrze Wielkim. Później na stałe związał się z Bydgoszczą, gdzie wspierał rozwój Filharmonii Pomorskiej i Akademii Muzycznej.

 

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu