Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDworzec wyspowy odzyskuje swoje piękno

Dworzec wyspowy odzyskuje swoje piękno

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 grudzień 2014 19:57

Przebudowa bydgoskiego dworca to z jednej strony budowa nowoczesnego obiektu, którą możemy obserwować od ulicy Dworcowej, ale także rewitalizacja zabytkowego obiektu, który znajduje się po między peronami – popularnego kilku piętrowego dworca wyspowego.

 

Wobec dworca wyspowego prace także się toczą, a ich pierwsze efekty możemy oglądać bezpośrednio z peronu V. Zauważyć możemy już odnowioną elewacje wraz z charakterystycznym zdobieniem. Wkrótce zamontowane mają być także nawiązujące do przeszłości zegary na wieżach.

 

 

 

 

Dworzec wyspowy do użytku ma zostać oddany już w maju. Zaś cała przebudowa dworca głównego w Bydgoszczy zakończyć się ma jesienią przyszłego roku.

 

Pocztówka z 1880 roku z widocznym dworcem wyspowym:


Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu