Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 30 grudzień 2022

Rok 2023 w Bydgoszczy będzie obchodzony pod patronatem Andrzeja Szwalbego oraz Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, w połowie grudnia prezydent Rafał Bruski powołał 6 osobowy komitet honorowy Roku Andrzeja Szwalnego, wśród osób, które będą ustalać jego program znalazł się marszałek województwa Piotr Całbecki.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 30 grudzień 2022 17:15

MZK ma nowego prezesa

Nie ma ryzyka, że w niedzielę na ulicę nie wyjadą autobusy i tramwaje, Rada Nadzorcza Miejskich Zakładów Komunikacyjnych powołała w piątek na prezesa Piotra Bojara, jednocześnie został zawarty aneks do umowy MZK z ZDMiKP, na mocy którego przewoźnik będzie otrzymywał wynagrodzenie za przejazdy według dotychczasowych stawek. Aneks jest tymczasowy i obowiązywać będzie do końca lutego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polska gospodarka trzyma się zaskakująco dobrze. Dane za listopad okazały się w większości lepsze od prognozowanych przez ekonomistów, mimo wysokiej na tle innych krajów inflacji, i większość przewidywań na 2023 rok nie zakłada spadku PKB. Średnio mowa jest o wzroście o 0,5 proc., choć są i wskazania nawet trzykrotnie bardziej optymistyczne. Wiele zależeć będzie od kursu eurodolara i sytuacji w gospodarce niemieckiej, która z kolei nakierowana jest na eksport do Chin.

Opublikowano w Magazyn

Jeszcze na początku tego tygodnia nie było pewne, czy chirurgia w Wielospecjalistycznym Szpitalu im. Błażka w Inowrocławiu będzie od poniedziałku funkcjonować. Postępowanie w celu przedłużenia umów nie przynosiło korzystnego rozstrzygnięcia, a część medyków chciała zrezygnować pracy w tym miejscu, z uwagi na niesprzyjające warunki. Jak wiele razy pisaliśmy, inowrocławski szpital znajduje się w dość trudnej sytuacji finansowej, która zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej może zagrażać finansom Powiatu Inowrocławskiego, jako organu prowadzącego.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 30 grudzień 2022 13:13

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania 2022 roku

Tradycją jest na Portalu Kujawskim, iż tuż przed Nowym Rokiem przygotowujemy filmowe podsumowania roku. Tak też się dzieje dzisiaj, zapraszamy do obejrzenia podsumowania kończącego się 2022 roku.

Opublikowano w Regionalne

 

W czwartek – 28 grudnia – zgodnie z zaleceniem Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego władze Bydgoszczy i Torunia spotkały się z mediatorem. Problem jest palący, bowiem władze Bydgoszczy zapowiedziały, że od 1 stycznia nie będą przyjmować nowych odpadów z Torunia, co dla tego samorządu byłoby ogromnym kłopotem. Czwartkowe spotkanie zakończyło się zapowiedzią dalszych negocjacji, Toruń będzie mógł spalać dalej odpady, ale już według stawek komercyjnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pszczółkowa Wieża ze zjeżdżalnią, to jeden z planowanych elementów małego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego, który ma powstać nad Kanałem Bydgoskim, który planowany jest na polanie pomiędzy torami kolejowymi (wysokość Unileveru) a Kanałem Bydgoskim, przy Bulwarze Sebastiana Malinowskiego. Potrzebę realizacji ten inwestycji wskazali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, ratusz ogłaszając przetarg przystąpił do działania. Będzie to kolejny element po rewitalizacji przestrzeni na wysokości ulicy Mińskiej, na którą w ubiegłym tygodniu podpisano już umowę z wykonawcą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30