Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 01 grudzień 2022

To, że wszystko drożeje widzimy wszyscy, również samorządy będą miały wyższe wydatki, bo chociażby prąd znacznie droższy, czy koszty realizacji inwestycji z uwagi na inflację. Wiceminister finansów przyznaje na piśmie, że Bydgoszcz będzie musiała sobie te wydatki ułożyć jakoś mając mniejsze pieniądze niż w roku bieżącym oraz roku ubiegłym.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

Opublikowano w Regionalne

Na budynkach użyteczności publicznej należących do inowrocławskiego samorządu działa 1280 paneli fotowoltaicznych, które jak poinformował w czwartek prezydent Ryszard Brejza mogą wyprodukować 518 tys. KWh prądu, to mniej więcej tyle ile w 85% zużywają miejskie przedszkola i szkoły wraz z 11% zużyciem energii przez halę sportową i 8% zużycia parku wodnego.

Opublikowano w Inowrocław

W środę na bydgoskim ratuszu zawisła flaga Republiki Federalnej Niemiec, zgodnie ze zwyczajem flagi narodowe innych państw są wywieszane podczas oficjalnych wizyt ich dyplomatów. Tego dnia Bydgoszcz odwiedził dr Thomas Bagger, który obowiązki ambasadora Niemiec w Polsce pełni od lipca.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 01 grudzień 2022 11:24

Zarząd Portu Lotniczego Bydgoszcz się rozrasta

28 października Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz powołała do zarządu Monikę Mejsner-Hermelin. Jest to o tyle istotna informacja, że przez ostatnie lata zarząd portu był jednoosobowy. W zarządzie zasiada też prezes Edward Hartwich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Można odnieść wrażenie, że samorządność osiedlowa w Bydgoszczy przeżywa pewien kryzys, są owszem dobrze prosperujące Rady Osiedla, ale też są takie, które nie funkcjonują wcale, bo jest problem z przeprowadzeniem wyborów, z uwagi na nikłe zainteresowanie. Niektórym polskim miastom udało się wdrożyć rozwiązanie, gdzie do wszystkich rad odbywają się jednego dnia, co pozwala budować w całym mieście klimat przedwyborczy i budować do nich zainteresowanie. Pomysł wdrożenia takiego rozwiązania w Bydgoszczy też jest, ale jego wdrożenie nie jest takie proste.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30