Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 19 grudzień 2022

W lipcu do Solca Kujawskiego przypłynął wyprodukowany w Malborku prom, który ma połączyć drogi krajowe nr 10 i 80. Do tej pory nie trafił on jednak do eksploatacji, bowiem nie zakończono testów certyfikacyjnych, które powinny potrwać 4 miesiące, póki co jednak są one wstrzymane z uwagi na zbyt niski poziom Wisły. W tym miejscu nasuwa się jednak pytanie – skoro poziom rzeki ma taki wpływ funkcjonowanie promu, to przez jak długi okres roku będzie mógł być on eksploatowany?

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 grudzień 2022 14:58

Wiceprezes MZK złożył dymisję

Z nieoficjalnych informacji jakie do nas dotarły wiceprezes MZK Paweł Czyrny złożył dymisję. Najprawdopodobniej jutro prezes Piotr Szałkowski zrobi to samo. Ma to związek z brakiem porozumienia pomiedzy MZK i ZDMiKP.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sejmik Województwa uchwalił w poniedziałek budżet województwa na 2023 rok. Budżet uchwalono głosami radnych Koalicji Obywatelskiej i PSL, radni PiS byli przeciwko, wyrażając swój sceptycyzm co do jego realności wykonania, w szczególności wydatkowania środków unijnych.

Opublikowano w Regionalne

Od 9 stycznia pojawi się dodatkowy pociąg poranny pomiędzy Poznaniem i Toruniem przez Inowrocław, od lutego wzmocnione będą połączenia w południowym szczycie. Niewykluczone, że w trakcie roku oferta przewozowa jeszcze bardziej się poprawi.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 19 grudzień 2022 10:36

Podsumowanie II Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku

Nowy Bursztynowy Szlak wydał broszurkę podsumowującą II Bydgoskie Forum Bursztynowego Szlaku, które odbyło się 10 października w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Publikacja przedstawia najważniejsze myśli jakie się pojawiły, dotykające rozwoju Węzła Logistycznego Bydgoszcz oraz główne konkluzje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do czwartku 22 grudnia będzie się odbywał Bydgoski Jarmark Bożonarodzeniowy – co prawda wesołego miasteczko z wielkim kołem młyńskim pozostaną nieco dłużej, to jest ostatni moment, aby odwiedzić stoiska tegorocznych wystawców. Co można o bydgoskim jarmarku powiedzieć, to na pewno, że jest wyjątkowy z uwagi na ulokowanie go na Moście Staromiejskim, co tworzy jedyny tego typu klimat w Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30