Jesteś tutaj: HomeMagazynPrzegląd zagraniczny: Unia robi kolejne ustępstwa wobec rolników. Niemcy boją się AFD

Przegląd zagraniczny: Unia robi kolejne ustępstwa wobec rolników. Niemcy boją się AFD

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn piątek, 09 luty 2024 22:34

Protesty rolników które dzisiaj przewinęły się przez Polskę, od dłuższego czasu odbywają się w całej Unii Europejskiej, we Francji czy Belgii używane są znacznie bardziej stanowcze formy. Europejska Partia Ludowa przed wyborami do Parlamentu Europejskiego daje do zrozumienia, że chce się z kontrowersyjnych zmian wycofać.

 

Najprościej mówiąc rolnicy protestują przeciwko elementom polityki klimatycznej Unii Europejskiej, która chce do 2050 roku osiągnąć neutralność klimatyczną, które dotykają rolnictwa. Ostatnie sygnały od Ursuli von den Leyen, przewodniczącej Parlamentu Europejskiego, która liczy na kolejną kadencję są takie, że z celów klimatycznych dotyczących rolnictwa KE może zrezygnować.

 

Dzisiaj powiemy także o pacie parlamentarnym w Holandii, gdzie w listopadzie wybory wygrała skrajna prawica, ale do dzisiaj nie zbudowała koalicji oraz o niemieckich protestach przeciwko wzrostowi notować partii AFD – co budzi obawy o dojście faszystów do władzy.

 

Warte obejrzenia

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu