Jesteś tutaj: HomeMagazynPrzegląd zagraniczny: Rolnicy w całej Europie protestują. Siedziba Parlamentu Europejskiego obrzucona jajkami

Przegląd zagraniczny: Rolnicy w całej Europie protestują. Siedziba Parlamentu Europejskiego obrzucona jajkami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn piątek, 02 luty 2024 18:15
Przegląd zagraniczny: Rolnicy w całej Europie protestują.  Siedziba Parlamentu Europejskiego obrzucona jajkami Fot: Facebook / Kosma Złotowski

W ubiegłym tygodniu relacjonowaliśmy protest rolników z Złotnikach Kujawskich. W ostatnim czasie protestują jednak nie tylko polscy rolnicy, protesty odbywają się w całej Europie, a postulaty co do zasady są podobne. W czwartek traktory wjechały do Brukseli, pod siedzibą Parlamentu Europejskiego zrobiło się gorąco.

Postulat jaki łączy wszystkich rolników na kontynencie to nakaz Komisji Europejskiej, aby wyłączyć 4% upraw na rzecz ugorowania, co wpisuje się w politykę Zielonego Ładu. Na razie tematu już jednak nie ma, bowiem po protestach Komisja Europejska zgodziła się zawiesić ten wymóg do końca roku.

 

Powiemy dzisiaj też o zbliżającej się finalizacji prac nad dyrektywą antySLAPP, czyli nadużywaniu pozwów sądowych do walki z nieprzychylnymi dziennikarzami i aktywistami, a także zaprezentujemy pierwszy Raport wyborczy.

 

Warte obejrzenia

« Maj 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu