Jesteś tutaj: HomeMagazynSzczyt V fali w województwie mamy za sobą. Bardzo duży wzrost dynamiki zgonów

Szczyt V fali w województwie mamy za sobą. Bardzo duży wzrost dynamiki zgonów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 19 luty 2022 18:16
Szczyt V fali w województwie mamy za sobą. Bardzo duży wzrost dynamiki zgonów Fot: Markus Spiske

Dobra wiadomość jest taka, że ostatniego tygodnia w kujawsko-pomorskim stwierdzono niecałe 17,3 tys. nowych zakażeń, co stanowi o prawie 26% mniej zakażeń niż analogicznie tydzień wcześniej. Zła wiadomość to jednak 135 zgonów, to o ponad 100% więcej niż tydzień temu. Poprzednie fale pokazały, że po szczycie zakażeń przychodzi dopiero szczyt zgonów.

Omnikron jest mniej śmiertelny od wcześniejszych wariantów, chociażby od Delty, która dominowała w Polsce przez kilka miesięcy. Jak jednak widzimy nie można go lekceważyć, co zobaczymy w statystykach przedwczesnych zgonów z przełomu lutego i marca.

 

Spada powoli natomiast liczba hospitalizowanych, to oczywiście dobry trend, ale wciąż walka z COVID-19 w sposób odczuwalny obciąża służbę zdrowia.

 

W województwie kujawsko-pomorskim szczyt piątej fali pojawił się na końcu. W ostatnim tygodniu mieliśmy największą średnią zakażalność na 100 tys. mieszkańców w Polsce.

 

 

 

Szczepienia historycznie:

 

Warte obejrzenia

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • GDDKiA po raz kolejny wybiera wykonawcę na toruński odcinek S-10. Czy tym razem uda się podpisać umowę?

    Odcinek południowej obwodnicy Torunia w ramach drogi ekspresowej S-10 jest dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dość pechowy, o ile na pozostałych trzech (od węzła Bydgoszcz Stryszek, przez Emilianowo i Solec Kujawski pod sam Toruń) podpisane są już umowy z wykonawcami na tym odcinku pojawiały się problemy - w poniedziałek 28 listopada po raz trzeci dokonano wyboru najlepszej oferty.

  • Kolejne wsparcie przekazuje województwo dla Ukrainy

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecydował o przekazaniu czterem regionom na Ukrainie łącznie 300 tys. zł – wsparcie to ma pozwolić na zaopatrzenie Ukraińców w agregaty prądotwórcze, śpiwory oraz przenośne kuchenki gazowe. Jest to odpowiedź na ostatnie działania Rosji, która oparła swoje działania na niszczeniu infrastruktury cywilnej, przez co powstają ogromne problemy z dostępnością prądu.

Wiadomości z regionu