Jesteś tutaj: HomeMagazynSzczyt V fali w województwie mamy za sobą. Bardzo duży wzrost dynamiki zgonów

Szczyt V fali w województwie mamy za sobą. Bardzo duży wzrost dynamiki zgonów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 19 luty 2022 18:16
Szczyt V fali w województwie mamy za sobą. Bardzo duży wzrost dynamiki zgonów Fot: Markus Spiske

Dobra wiadomość jest taka, że ostatniego tygodnia w kujawsko-pomorskim stwierdzono niecałe 17,3 tys. nowych zakażeń, co stanowi o prawie 26% mniej zakażeń niż analogicznie tydzień wcześniej. Zła wiadomość to jednak 135 zgonów, to o ponad 100% więcej niż tydzień temu. Poprzednie fale pokazały, że po szczycie zakażeń przychodzi dopiero szczyt zgonów.

Omnikron jest mniej śmiertelny od wcześniejszych wariantów, chociażby od Delty, która dominowała w Polsce przez kilka miesięcy. Jak jednak widzimy nie można go lekceważyć, co zobaczymy w statystykach przedwczesnych zgonów z przełomu lutego i marca.

 

Spada powoli natomiast liczba hospitalizowanych, to oczywiście dobry trend, ale wciąż walka z COVID-19 w sposób odczuwalny obciąża służbę zdrowia.

 

W województwie kujawsko-pomorskim szczyt piątej fali pojawił się na końcu. W ostatnim tygodniu mieliśmy największą średnią zakażalność na 100 tys. mieszkańców w Polsce.

 

 

 

Szczepienia historycznie:

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
  • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

    Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

  • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

    Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu