Jesteś tutaj: HomeMagazynŻołnierze porządkują miejsca pamięci narodowej przed 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej

Żołnierze porządkują miejsca pamięci narodowej przed 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn poniedziałek, 10 sierpień 2020 14:37

W sobotę 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego, we wspomnienie Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. W tym roku będzie to dzień szczególny, bowiem od bitwy, która obroniła niepodległy byt Polski przypada 100. rocznica.

 

Dbanie o miejsca pochówku żołnierzy i uczestników zrywów niepodległościowych, to dla żołnierzy z 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej patriotyczny obowiązek, stąd też regularnie dbają o miejsca pochówku. W ostatnich dniach w sposób szczególny potraktowano potrzebę uporządkowania tych miejsc, będą zapalać także znicze i składać wiązanki kwiatów. Pamięcią obejmą również poległych żołnierzy w ostatnich latach, w czasie misji zagranicznych.

 

 

W garnizonie Czarnem żołnierze 52 Batalionu Remontowego oddali cześć w miejscu pamięci gen. broni Józefa Hallera (dowódcy Armii Ochotniczej w czasie Bitwy Warszawskiej). Wraz z żołnierzami 11 Batalionu Ewakuacji Sprzętu uporządkowali także mogiły jeńców wojennych na cmentarzu Stalagu II B Hammerstein (niemiecki nazistowski obóz jeniecki). W mogiłach zbiorowych pochowanych jest około 15 tysięcy jeńców podoficerów i szeregowych z armii polskiej, francuskiej, belgijskiej, jugosłowiańskiej i amerykańskiej.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu