Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 27 luty 2024

Do piątku powinny zakończyć się wycinki lasu dla budowy drogi ekspresowej S10, bowiem 1 marca rozpocznie się kilkumiesięczny okres lęgowy ptaków. Teren pod węzeł Bydgoszcz Emilianowo właściwie został już przez drwali przygotowany, na zdjęciu widzimy jeszcze cienki pas drzew przy samej drodze krajowej nr 10, co ma związek z faktem, że dla bezpiecznej wycinki trzeba by ograniczyć ruch, dlatego to zostawia się na sam koniec.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do wyborów samorządowych zostało już tylko około 40 dni – minister szkolnictwa wyższego, jednocześnie wiceszef Nowej Lewicy Dariusz Wieczorek wyraził pogląd, że nie jest niczym złym to, że partia Razem pójdzie do wyborów w Bydgoszczy z list Trzeciej Drogi, pod warunkiem, że komitety z koalicji 15 października nie będą się atakować.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pełniący obowiązki prezydenta Wojciech Piniewski przegrał w poniedziałek pierwsze głosowanie w Radzie Miejskiej – sprawa dotyczyła przedstawienia przez prezydenta informacji o wykorzystaniu infrastruktury Miasta Inowrocławia na jego potrzeby kampanii wyborczej. Poniedziałkowe głosowanie pokazuje, że dla większości radnych Piniewski nadużywa Urzędu Miasta do celów politycznych.

Opublikowano w Inowrocław

Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Opublikowano w Regionalne

Maski opadły – pracownicy Urzędu Miasta wykorzystując infrastrukturę należącą do Miasta Bydgoszczy produkują laurki dla swojego szefa, któremu bezpośrednio podlegają – czyli prezydenta Rafała Bruskiego. Relacje dotyczące wyborów są tendencyjne. Jeżeli ta sytuacja się utrzyma, to można śmiało stwierdzić, że nie będzie to uczciwa kampania wyborcza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu