Jesteś tutaj: HomeInowrocławSejmik apeluje o obwodnice

Sejmik apeluje o obwodnice

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 25 maj 2015 18:46

W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął stanowisko w sprawie wpisania do Programu Budowy Dróg Krajowych do roku 2023 budowy kilkunastu obwodnic w naszym wojewódzkie, w tym kilku z powiatu inowrocławskiego. Co prawda szansa na pozytywną realizację tych oczekiwać jest bardzo niewielka, nie mniej jednak taki głos z naszego województwa wypływa.

W projekcie stanowiska zapisano obwodnice m.in. Kruszwicy, dokończenie obwodnicy Inowrocławia (odcinek północny) i Gniewkowa. Na wniosek radnego Romana Jasiakiewicza dopisano także dwie obwodnice wzdłuż drogi krajowej nr 25 Bydgoszcz – Inowrocław: Złotnik Kujawskich i Nowej Wsi Wielkiej już w powiecie bydgoskim.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Na razie realizuje się ,,pozytywniejszy” scenariusz dotyczący IV fali

  Przed tygodniem informowaliśmy o scenariuszach przebiegu IV fali COVID-19 w Polsce, które opracowała instytucja związana z Uniwersytetem Warszawskim. Opracowano kilka scenariuszy zależnych od tego jaka będzie faktyczna immunizacja wśród Polaków. Ostatni tydzień pokazuje, że jak na razie spełnia się ten bardziej optymistyczny scenariusz dla wyższej odporności zbiorowej Polaków.

  Etykiety: covid19
 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu