Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolityk PSL przejmuje RZGW w Bydgoszczy

Polityk PSL przejmuje RZGW w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 11 kwiecień 2024 06:22
Polityk PSL przejmuje RZGW w Bydgoszczy Fot: Gov.pl

Decyzja o powstaniu Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej zapadła dopiero w 2017 roku, jest to zatem jeden z najmłodszych RZGW w Polsce. Znajduje się on w hierarchii dorzeczy Odry i odpowiada głównie za zarządzaniem funkcjonowania Notecią, w praktyce zatem Brdą i podbydgoskim odcinkiem Wisły się nie zajmuje – te rzeki reguluje RZGW w Gdańsku.

Pod RZGW Bydgoszcz podlegają dwa zarządy zlewni: w Inowrocławiu i w Pile.

 

Na czele RZGW w Bydgoszczy powołany został w ubiegłym tygodniu Piotr Kurnatowski, który w pracy wokół ochrony środowiska i gospodarki wodnej ma około 25 lat doświadczenia. Przez ostatnie lata był kierownikiem w Zarządzie Zlewni w Inowrocławiu podległemu bydgoskiemu RZGW. Piotr Kurnatowski jest tez aktywnym działaczem politycznym PSL.

 

Za poprzedniego rządu w RZGW w Bydgoszczy na kierowniczych stanowiskach znajdowały się osoby związane z PiS-em.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

  Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu