Jesteś tutaj: Home

Ponad 127 mln zł to nowy rekord WOŚP

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 01 luty 2021 01:16
Ponad 127 mln zł to nowy rekord WOŚP fot. Stanisław Wadas / WOŚP

Przyzwyczailiśmy się, że z roku na rok Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera coraz więcej pieniędzy, które przeznaczane są na wspieranie rozwoju oddziałów szpitalnych i profilaktykę zdrowotną. W tym roku specjalnie nie liczono na rekord, bowiem pandemia wywołała recesję, w której oglądamy każdą wydana złotówkę po kilka razy – okazało się jednak, że nawet w trudnych czasach Polacy potrafią być solidarni i mamy nowy rekord.

 

Po północy Fundacja WOŚP poinformowała, że kwota deklarowana na ten moment to 127 mln i 495 tys. zł. Ta kwota będzie znacznie wyższa, bowiem wiele licytacji wciąż trwa, podliczane są też inne wpływy. Dochód z tegorocznego finału - 29 Finału WOŚP – zostanie przeznaczony dla oddziałów laryngologi, otolaryngologi diagnostyki głowy. Ostateczny wynik 29 Finału poznamy na początku kwietnia.

 

28 Finał ze wsparciem dla zwalczania COVID-19

Dzień przed Finałem – 30 stycznia – Fundacja WOŚP zaprezentowała wstępne sprawozdanie z ubiegłorocznego grania. Zebrano w czasie niego 186 mln i 133 tys. zł do tej pory na zakup sprzętu medycznego wydano 95 mln zł, głównie diagnostyczny w medycynie dziecięcej. Zdecydowano się ponad 30 mln zł przeznaczyć, z uwagi na zaistniałą sytuację, na zwalczanie epidemii COVID-19, WOŚP zakupił dla lekarzy i personelu medycznego środki ochrony osobistej, których wiosną widoczne były ogromne braki, ale też respiratory. Blisko 7 mln zł przeznaczono też na realizowanie programu leczenia pompami insulinowymi kobiet.