Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojciech O. kolejne miesiące spędzi w areszcie

Wojciech O. kolejne miesiące spędzi w areszcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 marzec 2022 07:52

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy zdecydował o przedłużeniu aresztu dla patostreamera Wojciecha O., który pod koniec stycznia na Starym Rynku groził parlamentarzystom śmiercią. O. zapowiadał, że będzie zabijał posłów. Decyzją bydgoskiego sądu w areszcie będzie siedział do końca maja. Grozi mu kara 10 lat więzienia.


Pod koniec stycznia na Starym Rynku w Bydgoszczy odbył się wiec prorosyjskich antyszczepionkowców, w trakcie którego internetowy patostreamer Wojciech O. wymachując kijem zapowiadał, że będzie zabijał posłów, którzy zagłosują za zaostrzeniem obostrzeń epidemicznych. Sąd zdecydował o jego tymczasowym areszcie najpierw na dwa miesiące, wczoraj ten środek zapobiegawczy został wydłużony o dwa miesiące.

 

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że bydgoska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Zdaniem prokuratury groźby śmierci wobec parlamentarzystów były próbą wpływania na czynności urzędowe Sejmu RP. Groźby pozbawienia śmierci to też sam w sobie poważny zarzut. Po tym, gdy na jego występ publicznie zareagował poseł Paweł Olszewski, wówczas Wojciech O. już w ramach internetowej audycji pełnej wulgaryzmów, wyraził wobec niego również groźby, co także wzięła pod uwagę prokuratura. Wojciechowi O. grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

 

Nie pierwszy występ

Dość głośno o Wojciechu O. zrobiło się w listopadzie, gdy w Kaliszu był współorganizatorem manifestacji z okazji Święta Niepodległości o antysemickim wydźwięku. W czasie tego zgromadzenia spalono kopię statutów kaliskich. Po tym zdarzeniu wraz ze swoim kompanem z patostreama Marcinem O. zostali objęci 3-miesięcznym aresztem, ale za kaucją po kilku tygodniach wyszli. Incydenty bydgoskie były więc recydywą.

 

Wcześniej w Bydgoszczy Wojciech O. zaatakował obok ratusza białoruskiego opozycjonistę, czym się chwalił w internecie. Jednocześnie w centrum Bydgoszczy wychwalał Putina i Łukaszenkę. Tamten incydent bada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Jego zwolennicy nawoływali do pogonienia Amerykanów

Dwa tygodnie po zatrzymaniu Wojciecha O. odbył się na Starym Rynku kolejny wiec, na którym domagano się jego uwolnienia, a także nazywano amerykańskie wojska w Polsce okupantami, nawołując do ich pogonienia z kraju. Twierdzono wówczas, że Rosja nie zaatakuje Ukrainy, a amerykanie gromadzą tutaj wojska, aby potem z terytorium Polski zaatakować Iran (ktoś najwidoczniej nie był obeznany z geografią). Kilka dni później Rosja zaatakowała Ukrainę, pokazując jak daleko idące to były bujdy.

 

Na tym wiecu kompan Wojciecha O. z patostreama Marcin O. powtórzył groźby śmierci wobec posłów, twierdząc iż tylko cytuje. Po tym wystąpieniu został od razu zatrzymany przez policję, a sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie. Obecnie czeka na akt oskarżenia.

 

Strony internetowe środowiska zablokowane

Po rosyjskiej agresji Polska zdecydowała się zablokować strony internetowe, które powiązane są ze środowiskami jawnie prorosyjskimi. Również serwis internetowy tego środowiska został wyłączony w Polsce.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Jak prostymi działaniami zmniejszyć zużycie prądu w domu?

  Zamrożenie cen prądu, które zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku, oznacza, że gospodarstwa domowe będą mogły rozliczać swoje rachunki po cenach tegorocznych i uniknąć podwyżek, ale tylko wtedy, gdy ich zużycie energii mieści się w ustawowym limicie. – Warto przyjrzeć się temu, jakie zużycie generują najpopularniejsze w domu sprzęty – mówi ekspert PKEE Włodzimierz Cupryszak. Jak wskazuje, dzięki wdrożeniu kilku prostych nawyków można zredukować zużycie prądu przez żelazko, piekarnik czy pralkę nawet o kilkadziesiąt procent. To pozwoli zmniejszyć całościowy pobór energii do wysokości umożliwiającej skorzystanie z preferencyjnych rozliczeń.

 • Bartosz Kownacki - sprawozdanie z trzech lat w Sejmie

  Bartosz Kownacki – sprawozdanie Bartosz Kownacki, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Działania na rzecz regionu podejmowane w IX kadencji

Wiadomości z regionu