Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojciech O. kolejne miesiące spędzi w areszcie

Wojciech O. kolejne miesiące spędzi w areszcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 marzec 2022 07:52

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy zdecydował o przedłużeniu aresztu dla patostreamera Wojciecha O., który pod koniec stycznia na Starym Rynku groził parlamentarzystom śmiercią. O. zapowiadał, że będzie zabijał posłów. Decyzją bydgoskiego sądu w areszcie będzie siedział do końca maja. Grozi mu kara 10 lat więzienia.


Pod koniec stycznia na Starym Rynku w Bydgoszczy odbył się wiec prorosyjskich antyszczepionkowców, w trakcie którego internetowy patostreamer Wojciech O. wymachując kijem zapowiadał, że będzie zabijał posłów, którzy zagłosują za zaostrzeniem obostrzeń epidemicznych. Sąd zdecydował o jego tymczasowym areszcie najpierw na dwa miesiące, wczoraj ten środek zapobiegawczy został wydłużony o dwa miesiące.

 

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że bydgoska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Zdaniem prokuratury groźby śmierci wobec parlamentarzystów były próbą wpływania na czynności urzędowe Sejmu RP. Groźby pozbawienia śmierci to też sam w sobie poważny zarzut. Po tym, gdy na jego występ publicznie zareagował poseł Paweł Olszewski, wówczas Wojciech O. już w ramach internetowej audycji pełnej wulgaryzmów, wyraził wobec niego również groźby, co także wzięła pod uwagę prokuratura. Wojciechowi O. grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

 

Nie pierwszy występ

Dość głośno o Wojciechu O. zrobiło się w listopadzie, gdy w Kaliszu był współorganizatorem manifestacji z okazji Święta Niepodległości o antysemickim wydźwięku. W czasie tego zgromadzenia spalono kopię statutów kaliskich. Po tym zdarzeniu wraz ze swoim kompanem z patostreama Marcinem O. zostali objęci 3-miesięcznym aresztem, ale za kaucją po kilku tygodniach wyszli. Incydenty bydgoskie były więc recydywą.

 

Wcześniej w Bydgoszczy Wojciech O. zaatakował obok ratusza białoruskiego opozycjonistę, czym się chwalił w internecie. Jednocześnie w centrum Bydgoszczy wychwalał Putina i Łukaszenkę. Tamten incydent bada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Jego zwolennicy nawoływali do pogonienia Amerykanów

Dwa tygodnie po zatrzymaniu Wojciecha O. odbył się na Starym Rynku kolejny wiec, na którym domagano się jego uwolnienia, a także nazywano amerykańskie wojska w Polsce okupantami, nawołując do ich pogonienia z kraju. Twierdzono wówczas, że Rosja nie zaatakuje Ukrainy, a amerykanie gromadzą tutaj wojska, aby potem z terytorium Polski zaatakować Iran (ktoś najwidoczniej nie był obeznany z geografią). Kilka dni później Rosja zaatakowała Ukrainę, pokazując jak daleko idące to były bujdy.

 

Na tym wiecu kompan Wojciecha O. z patostreama Marcin O. powtórzył groźby śmierci wobec posłów, twierdząc iż tylko cytuje. Po tym wystąpieniu został od razu zatrzymany przez policję, a sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie. Obecnie czeka na akt oskarżenia.

 

Strony internetowe środowiska zablokowane

Po rosyjskiej agresji Polska zdecydowała się zablokować strony internetowe, które powiązane są ze środowiskami jawnie prorosyjskimi. Również serwis internetowy tego środowiska został wyłączony w Polsce.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu