Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBędą zmiany w prezydium Rady Miasta Bydgoszczy

Będą zmiany w prezydium Rady Miasta Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 marzec 2022 12:41

Dzisiaj z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta zrezygnował radny Kazimierz Drozd desygnowany przez Nową Lewicę. Jak się dowiadujemy to efekt wewnętrznych ustaleń w tej formacji. Drozd dokończy kadencję jako szeregowy radny, najprawdopodobniej zostanie przewodniczącym komisji edukacji.

Zgodnie ze statutem Miasta Bydgoszczy wakat będzie musiał zostać uzupełniony poprzez tajne głosowanie, istnieje szansa, że odbędzie się ono na jutrzejszej sesji Rady Miasta. Najprawdopodobniej kluby Koalicji Obywatelskiej i Nowej Lewicy zgłoszą na to stanowisko radną Annę Mackiewicz, w przeszłości zastępce prezydenta Bydgoszczy.

 

W tej kadencji Mackiewicz była szeregową radną, stąd też w Nowej Lewicy uznano, że powinna nastąpić rotacyjna zmiana na funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

 

Nie pierwsza rotacja w tej kadencji

Kilka miesięcy temu z funkcji wiceprzewodniczącego zrezygnował radny Szymon Wiłnicki, po czym radni wybrali na tę funkcję Joannę Czerską-Thomas. Oboje mandaty radnych zdobyli z listy Koalicji Obywatelskiej, przy czym Wiłnicki związany jest z formacją Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej, natomiast Czerska-Thomas z Nowoczesnej. Już na początku kadencji uzgodniono, że w połowie kadencji dojdzie między nimi do rotacji.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

 • Dywagacje o bilecie za 50 zł. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie

  Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.

Wiadomości z regionu