Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSześć firm chce opracować koncepcję poprowadzenia ścieżki rowerowej wzdłuż Fordońskiej

Sześć firm chce opracować koncepcję poprowadzenia ścieżki rowerowej wzdłuż Fordońskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 marzec 2022 15:08
Sześć firm chce opracować koncepcję poprowadzenia ścieżki rowerowej wzdłuż Fordońskiej Fot: Bogusław Białas

W ostatnim czasie można zauważyć, ze w Fordonie w kilku miejscach powstaje infrastruktura rowerowa. Są to pierwsze prace, bydgoscy drogowcy planują bowiem w dłuższej perspektywie zbudować ścieżki rowerowe od Siernieczka do Starego Fordonu oraz dodatkowo wzdłuż ulicy Kasztelańskiej. Dzisiaj otwarto oferty w przetargu na opracowanie Koncepcji Programowo-Funkcjonalnej.

 

Jednym z wyzwań będzie budowa kładki pieszo-rowerowej nad linią kolejową nr 201, nieopodal ulicy Sochaczewskiej. Nad tą linią kolejową biegnie ulica Fordońska, ale nie zawiera ona chodnika, stąd też co do zasady piesi są w tym miejscu uziemieni. Rozwiązanie przyszłościowe tego problemu ma pomóc zlecane KPU. Wykonawca oprócz opracowania kilku wariantów formuły kładki, będzie zobowiązany uzyskać uzgodnienia z PKP PLK na budowę kładki.

 

Fordońska nad linią nr 201 nie posiada nawet infrastruktury pieszej  / Fot: GoogleSteetView

 

Opracowanie zakłada również opracowanie nowej koncepcji skrzyżowania, już z elementami infrastruktury rowerowej Fordońska – Sochaczewska.

 

W przetargu wpłynęło sześć ofert od 291,6 tys. firmy JPPC Polska z Warszawy do ponad 588 tys. zł PBW Inżynieria z Wrocławia. ZDMiKP ogłosił że na to opracowanie planuje wydać nieco ponad 317 tys., a to kryterium spełnia tylko pierwsza oferta.

 

Obszar objęty oprcowaniem KPU / dokumentacja przetargowa

 

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu