Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDrakońskie mandaty nie przekonują wszystkich do bezpiecznego przejeżdżania przez przejścia dla pieszych

Drakońskie mandaty nie przekonują wszystkich do bezpiecznego przejeżdżania przez przejścia dla pieszych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 marzec 2022 15:47
Jeden z ukaranych przypadków Jeden z ukaranych przypadków Mat: KWP Bydgoszcz

Na przejściach dla pieszych nie wolno wyprzedzań, nowy taryfikator mandatów przewiduje za to spory mandat, bo w kwocie ponad 1,5 tys. zł. Jak się okazuje na bydgoskich ulicach nie brakuje kierowców, którzy się tym nie przejmują, przyjdzie im jednak teraz za to zapłacić.

Bydgoska drogówka ujawniła wyniki czwartkowej kontroli (z 3 marca), gdy z wykorzystaniem dronów kontrolowano ulice: Kujawską, Konopnicką i Wojska Polskiego. Policjanci wychwycili aż 17 przypadków wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Zostali oni ukarani mandatami w kwocie 1,5 tys. zł lub policjanci skierowali do sądu wnioski o ukaranie, które mogą przynieść jeszcze wyższe kary.

 

Wyprzedzanie na pasach jest szczególnie niebezpieczne, bowiem pieszy widząc zatrzymujący się samochód czuje się na przejściu bezpiecznie, gdy inny pojazd będzie próbował wyprzedzać to może się skończyć tragicznie. Nie bez powodów policyjne kontrole są często dedykowane wykrywaniu tego naruszenia przepisów. Od kilku lat województwo kujawsko-pomorskie boryka się z wysoką liczbą ofiar śmiertelnych wśród pieszych, co zauważyła chociażby Najwyższa Izba Kontroli. W 2020 roku z raportu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wynika, że co czwarta ofiara śmiertelna wypadków w naszym województwie to pieszy.

 

Czwartkowa akcja pozwoliła policjantów wykryć również 10 przypadków przejechania na czerwonym świetle. Za to także posypały się kary.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu